Žádný sex, drogy, rokenrol, ale dvakrát denně trénink a kontrolovaná strava. V čem dalším předběhl Petr Sepéši dobu?

Iveta Bartošová a Petr Sepéši představovali pro mnohé Romea a Julii 80. let, jejich vztah tehdy definoval celou populárně hudební scénu. Oba byli velmi talentovaní, ale jejich přístup ke světu showbyznysu se dost odlišoval. Zatímco mladinká Iveta se v něm teprve učila chodit, Petr byl cílevědomý, pracovitý a věděl, jak se v něm pohybovat. Čím se tak vymykal oproti ostatním umělcům své doby?

Petr Sepéši vyrůstal v nejzápadnějším městě Česka, vyučil se jako mechanik textilních strojů a pracoval v textilce Tosta Aš. I když se tedy zpočátku nepohyboval mezi celebritami, měl dost jasnou představu o tom, jaké atributy jsou potřeba k tomu, aby se člověk stal slavným. Právě to byl jeden z jeho největších snů a v tom, co dělal, chtěl být naprosto dokonalý.

FOTO:  TV Nova

Ve svém okolí byl známý tím, že pravidelně sportoval. Jednou nebo dvakrát denně chodil běhat, což kromě profesionálních atletů tenkrát nikdo nedělal. Také dbal na zdravou výživu, nekouřil a nepil alkohol. V minisérii například nabádá Ivetu, aby si také dala žitný chleba místo bílých rohlíků, protože „po něm nepřibere ani deko“. Snažil se o to, aby měl vypracované tělo a dobře se oblékal. A nikomu se ani nesnilo, že by kdy nosil značkové boty nebo džínovou bundu, jako měl on. Zkrátka věděl, že „všechno kolem nich musí být top“. Tím vším byl ve své době absolutně výjimečný.

FOTO:  TV Nova

Až postupem času se cvičení, dobré životosprávě a stylovému oblékání u hvězd začal teprve přikládat větší význam. Populární zpěváci a herci si v současnosti běžně najímají osobní trenéry, nejrůznější kouče nebo módní stylisty a je to považováno za normální nebo dokonce za nutné. V minulosti si kvůli Petrovu chování nejspíš nejeden člověk ťukal na čelo. Jisté je, že skutečně předvídal budoucí trendy a předběhl dobu. Takových vizionářů jsme v Česku příliš neměli! Kdo ví, kam až by se vypracoval, kdyby k tomu měl příležitost?

A že to v 80. letech na světové hudební scéně skutečně vřelo. Stačí zmínit namátkou jen několik legendárních umělců nebo uskupení. Spojenými státy rezonovaly písně krále popu Michaela Jacksona, Madonna všechny přesvědčovala, že se cítí „Like a Virgin“, bubeník Lars Ulrich podával inzerát, aby dal dohromady skupinu s kovem v názvu a formovala se také hard rocková skupina Guns N' Roses. Britská kapela Queen chytala druhý dech, členové Depeche Mode začali skládat své první elektronické tóny a irská kapela U2 stihla vydat hned šest alb.

Není tajemstvím, že řada hudebníků se to tehdy nebála pořádně rozjet. Žil se sex, drogy a rokenrol a při opulentních večírcích se na zdraví spíš nemyslelo. 

Přístup populárních osobností k těmto věcem se postupně měnil a stále mění. Stejně tak, jako už není dnes tak úplně v pořádku mít prvoplánové sexuální náznaky v textech a videoklipech. Na druhou stranu právě po oné kontroverzi část fanoušků vždy nejvíce bažila. Lze proto jen těžko odhadovat, jak se bude světová hudební scéna vyvíjet dál. Po zkušenostech z minulosti je ale už předem jasné, že se máme na co těšit.

Minisérii Iveta z dílny Voyo Originál sledujte už teď na Voyo. Na Nova Plus pak najdete bonusy a ukázky. 

Sdílet

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady