• Pořady
  • Iveta
  • Iveta Bartošová měla sestru i bratra: Kdo je vlastně Lumír Bartoš?

Iveta Bartošová měla sestru i bratra: Kdo je vlastně Lumír Bartoš?

To, že měla Iveta Bartošová sestru Ivanu, už ví snad každý. Dětství obou holek dopodrobna vykresluje minisérie Iveta, kterou můžete sledovat na Voyo. O Ivaně se mluvilo často i v minulosti, kdy se snažila prosadit ve světě showbyznysu. Dívky ale neprožily dětství samy. Mají ještě o dva roky staršího bratra Lumíra! Proč se vůbec neobjevil v nové minisérii, která detailně zachycuje život celé rodiny?

Už jako malý kluk pomáhal mamince Svatavě s péčí o své dvě malé sestřičky. „Dvouletý syn Lumírek byl hodný, chodil se dívat na miminka a byl pohodový, dodnes je to takový kliďas,” vzpomíná v knize Má dcera Iveta maminka Svatava. Ta měla se synem vždy moc hezký vztah. Bohužel stejné to nebylo s otcem Karlem. „Na Lumíra byl odmala přísnější, měl ho za méněcenného, pořád ho kritizoval a poučoval, což bylo hrozné. Mnohokrát jsem mu říkala, aby mu dal pokoj, protože Lumír byl hodný. Opravdu si s ním užil a dodnes mu to nemůže zapomenout,” popisuje s odstupem času složitý vztah otce s Lumírem Svatava. 

Situace byla natolik vážná, že jediný syn odešel z domu a se svou životní partnerkou Janou si našel byt. Své rodině dokonce neřekl ani o tom, že se chystá oženit! „Nebyli jsme tam nikdo, protože svatbu měli tajnou. Najednou v sobotu ráno přijel domů, zrovna jsem měla na hlavě natáčky a zadělala těsto na koláče a jen tak mezi řečí mi řekl, že se dnes ve dvanáct hodin žení a jestli nechci přijít. Bylo to v srpnu, venku vedro, nebyla jsem nachystaná, tak jsem nešla,” vzpomíná maminka Bartošová s tím, že otec vůbec netušil, že se mu jediný syn žení. 

Vztahy mezi otcem a Lumírem byly natolik vyhrocené, že syn se do rodinného domu nechtěl vrátit ani přesto, že rodiče mu celou nemovitost odkázali. Až když otec zemřel, tak začal dům opravovat, aby se mohl k mamince Svatavě se svou rodinou přestěhovat. Zmíněné skutečnosti možná sehrály svou roli v tom, že se Lumír nechtěl v minisérii Iveta objevit. „On tam být nechtěl. Je to velmi privátní člověk, který nevyhledává žádnou mediální pozornost. Bylo to jeho přání a já jsem to respektoval. Navíc, jak byl starší než jeho sestry, tak měl svoje kamarády a zájmy a pro příběh nebylo nutné ho zapojovat,” vysvětlil pro TV Nova nepřítomnost bratra Lumíra režisér minisérie Iveta Michal Samir.

Minisérii Iveta z dílny Voyo Originál sledujte už teď na Voyo. Na Nova Plus pak najdete bonusy a ukázky. 

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa z pořadu Iveta

Články k pořadu Iveta

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady