Ledové království 2: Nové postavy, krádež šatů i důležitá dohoda!

Publikováno 22.08.2021


Úspěšná animovaná pohádka o dvou sestrách, Else a Anně, se dočkala pokračování. Snímek Ledové království 2 opět představí oblíbené hrdiny, mezi kterými nechybí sněhulák Olaf nebo Kristoff. Přípravu filmu doprovázela také řada zajímavostí.

Anna a Elsa žijí na královském zámku, kde jim dělá společnost sněhulák Olaf a Kristoff. Všichni se jednoho dne společně vydají na nebezpečnou cestu do neznáma, kde se setkají s domorodým kmenem Northuldrů nebo uvězněnou arendellskou armádou. Oblíbené hrdiny čeká záchrana království, která nebude vůbec jednoduchá.

A ani tvorba filmu se neobešla bez náročných příprav. Štáb se kvůli druhému pokračování vydal do Finska, Norska a na Island, aby zde našel inspiraci pro film. Tyto země si ale nevybral náhodou. Elsa je totiž představitelkou islandské kultury a Anna zase norské.

Zdroj: Archiv TV Nova

​Společnost Disney také podepsala důležitou dohodu s domorodým obyvatelstvem – Sámové. Ti žijí v Norsku, Švédsku a Finsku a jejich kultura inspirovala pojetí filmu. Dohoda zajišťuje, že sámská kultura bude ve snímku uctivě vylíčena.

Hlasy hlavním hrdinům propůjčily osobnosti, které se objevily v prvním filmu. Annu opět mluví herečka Kristen Bell, podle které byla i napsaná píseň The Next Right Thing, jelikož je založena na její životní mantře. Jak herečka vysvětlila, když se člověk necítí dobře, má vstát a udělat nějakou správnou věc, která ho posune dál.

Herec Jonathan Groff se vrací jako Kristoff. A v písni Lost in the Woods ho můžete slyšet hned několikrát. Zpívá totiž doprovodné vokály sobů. Diváci se ale mohou těšit na nové postavy, a to rodiče Elsy a Anny, roztomilou ještěrku Bruni nebo poručíka Destina Mattiase.

Zdroj: Archiv TV Nova

​Ve filmu se poprvé Elsa s Annou objeví v kalhotách. Tvůrci se tak rozhodli kvůli aktivitám, kterým se obě sestry věnují, jelikož v šatech by to bylo ve skutečnosti nepohodlné. Co se týče oblečení pro Annu, bylo pro ni navrženo až 122 kostýmů. Některé ale převzala od Elsy, pro kterou byly původně vytvořeny.

Nenechte si ujít premiéru Ledového království 2 v neděli 22. srpna ve 20:20 na Nově! Pokud film nestihnete, pustit si ho můžete v úterý 24. srpna na Nova Cinema. Více animovaných filmů najdete na Voyo!


Novinky z NOVY