Russell Crowe je nejstarším Robinem Hoodem v historii! Jak reagovali diváci?

Publikováno 08.08.2021


Lukostřelec či povstalec proti Anglické koruně. To je Robin Hood. Ve své době, přesněji ve 13. století, se snaží hrdinně chránit nejenom svou vlastní čest, ale především spravedlnost v zemi, která je ohrožená místní aristokracií. Jaké milostné trojúhelníky nás čekají a neminou v tomto snímku?

Hlavní roli ve filmu s názvem Robin Hood obsadil Russell Crowe, který měl podle prvotního scénáře účinkovat i v roli šerifa z Nottinghamu. Zároveň se i uvažovalo nad změnou v zápletce, kde by zápornou postavou nebyl šerif, ale sám Robin Hood. Z těchto radikálních změn nakonec ale sešlo. Dalšími známými osobnostmi, které se ve filmu objevily, jsou Kate Blanchett v roli vdovy Marion, do které se Robin Hood zamiluje, či William Hurt jako William Marshal nebo Mark Strong jako Godfrey.

Zdroj: Archiv TV Nova

Robin Hood byl vybrán jako úvodní snímek na prestižním filmovém festivalu v Cannes. Není divu, když herec Russell Crowe byl pod režisérským vedením Ridleyho Scotta již popáté. Přesto však některé ohlasy nebyly úplně pozitivní. Část fanoušků Robina Hooda se nespokojila s přízvukem herce v této roli.

Po ukončení natáčení se nelenilo, ale pomáhalo! Beranidlo jménem „Rosie“, které se využívalo během filmování, se vydražilo za neuvěřitelných 60 tisíc dolarů a výdělek se věnoval na charitu ve Skotsku.   

Zdroj: Archiv TV Nova

Další zajímavosti o filmu: 

Samotné jméno Robin Hood zazní ve filmu pouze dvakrát. Jednou na začátku a podruhé na konci!

Robina Hooda měl původně ztvárňovat Christian Bale nebo Sam Riley.

Ve svých 45 letech si zahrál herec nejstaršího Robina Hooda doposud!

Na napínavý akční film Robin Hood se můžete těšit v neděli 8. 8. 2021 od 20:20 na Nově, nebo v repríze v úterý 10. 8. 2021 od 17:25 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY