Peprnosti ze zákulisí Doctora Strange: Koho a proč z filmu vystřihli?

Publikováno 07.08.2021


Do třetice všeho zlého – a v tomto případě dobrého! Takové začátky jsme mohli postřehnout u snímku Doktora Strange, který si prošel nevídanou cestou na filmová plátna světových kin. Benedict Cumberbatch, alias Stephen Strange, je špičkový neurochirurg, který se vydá hledat své astrální já do vzdáleného Káthmádú. Jak je možné, že se film dostal až napotřetí mezi obecenstvo? Dozvíte se v zajímavostech o filmu!

Film Doctor Strange se odvíjí mezi paralelními světy. Hlavní hrdina přijde při autonehodě o cit v rukou a následně se ocitne na prahu Kamr-Taj neboli sídla vědění, kde najde nevídané schopnosti přinášející i nové možnosti. Scény odehrávající se mezi světy si vyžádaly i astrofyzika, který pomáhal s digitálním provedením, aby samotné záběry dávaly smysl i reálném životě, ale zároveň aby diváci pochopili dění v jiném časovém dimenzi či samotném vesmíru.

Zdroj: Archiv TV Nova

Scott Derrickson, jakožto velký fanoušek komiksů Marvel, dokázal získat post režiséra díky jeho odvaze překonat předchozí dva neúspěšné kandidáty ucházející se o film trošičku nevšedním způsobem. Natočil totiž ukázkový film ze svých vlastních financí, aby dokázal, že právě on je tím nejvhodnějším uchazečem. A tak si splnil svůj sen a natočil jeho první a také doposud jediný Marvel snímek.

Pro všechny příznivce této Marvelovky již z kraje příštího roku vychází pokračování, v němž můžete očekávat i hvězdné obsazení z řad dalších hrdinů Avengers!

Zdroj: Archiv TV Nova

Peprnosti ze zákoutí Doktora Strange:

Ve filmu málem chyběl Benedict Cumberbatch! V době, kdy se měl film natáčet, herec účinkoval i v divadelní hře Hamlet, proto to zprvu vypadalo, že zfilmování komiksového hrdiny ani nestihne.

Natáčení se odehrávalo skoro po celém světě – v Nepálu, Anglii, New Yorku, či v Hong Kongu.

Během zfilmování jeden z herců ztratil veškeré smyslové vnímání, kvůli efektům použitých v scénách, které se odehrávaly mezi dimenzemi.

Původně se filmu účastnila i sestra Doktora Strange, Donna, která hrála hlavní roli v jeho cestě stát se neurochirgem, ale z důvodu dlouhé stopáže musely být všechny scény v postprodukci vystřiženy.

Otec všech komiksů, Stan Lee, se objevil i na krátkou scénu v tomto snímku, kde si čte knihu „Dveře vnímání“.

Na napínavé fantasy Doctor Strange se můžete těšit v sobotu 7. 8. 2021 od 20:20 na Nově, nebo v repríze ve středu 11. 8. 2021 od 20:00 na Nova Cinema.


Novinky z NOVY