Vyhrajte luxusní zájezd na řecký Rhodos! Stačí udělat jednoduchou věc

Aktualizováno 21.08.2019

Rhodos - 3
Zdroj: Blue Style

Řecko a jeho ostrovy patří u českých turistů dlouhodobě mezi velmi oblíbené dovolenkové destinace. Nejvíce na něj odlétají během prázdninových měsíců, ale často si s jeho návštěvou prodlužují léto i na podzim, a to zejména na krásných řeckých ostrovech. A vy díky televizi Nova můžete vyhrát luxusní zájezd na řecký Rhodos.

Řecké ostrovy jsou pro cestovatele hledající relax a odpočinek i akční dovolenou oprávněně velkým lákadlem. Každý je něčím specifický a každý má co nabídnout.

Čtvrtým největším řeckým ostrovem a zároveň největším v souostroví Dodekanésos je Rhodos se stejnojmenným hlavním městem. Jeho dominantou je staré město s palácem Velmistrů a čtyři kilometry dlouhé středověké hradby s několika branami. Malebnost a historický význam města nemohly uniknout ani pozornosti UNESCO, které uličky Rhodosu zařadilo do svého seznamu.

Zdroj: Blue Style

„Rhodos je nádherný řecký ostrov, který jistě splní všechna očekávání ideální dovolené. Nudit se na něm rozhodně nebudete, naopak vás každý den napadne, co dalšího byste chtěli dělat nebo vidět. Věřím, že se sem každý bude rád vracet,“ říká Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style. 
Zdroj: Blue Style

„Určitě doporučuji neopomenout výbornou řeckou kuchyni. Kde jinde si dáte skvělou rybu na grilu s řeckým salátem a sýrem feta, tzatziki z pravého řeckého jogurtu a k tomu místní lahodné víno a na závěr vynikající baklavu nebo sladký meloun? A pokud si k těmto gurmánským zážitkům vyberete jednu z krásných přímořských taveren, kam rádi chodí i místní, užijete si nejenom nejlepší jídlo, ale i nezapomenutelné výhledy. Prostě jak říkají rádi sami Řekové: Řecko, to je všecko,“ dodává Lenka Pátek.
Zdroj: Blue Style

Rhodos je omýván dvěma moři, Egejským a Středozemním, a tvoří pomyslný most mezi Orientem a evropskou kulturou. Říká se, že je ostrovem slunce, který se může pyšnit 340 slunečnými dny v roce! Už řecké báje a pověsti přisoudily Rhodosu tuto prosluněnou symboliku. Dle nich byl ostrov bohem Diem darován bohu Slunce Héliovi. A možná i díky němu je zde léto opravdu dlouhé.
Zdroj: Blue Style

„Ostrov Rhodos je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí i po konci prázdnin prodloužit léto a odpočinout si v teple na pláži pod hřejivými slunečnými paprsky,“ doplňuje Lenka Pátek.

Na krásných písčitých plážích, kterými Rhodos oplývá, omývaných azurovým mořem se ocitnete za chviličku, a to přibližně za dvě a půl hodiny letu z Prahy. A nepotřebujete k tomu ani cestovní pas. Vzhledem k tomu, že Řecko je součástí Evropské Unie, stačí si sbalit občanský průkaz. Pak už stačí jen letní oblečení, sluneční brýle, žabky, tenisky na výlety a můžete letět načerpat energii před blížící se zimou. Rhodos je prostě ostrov zrozený nejenom pro boha Helia, ale i pro pořádnou rodinnou dovolenou. A také je o něj mezi českými turisty velký zájem, čemuž se nedá divit.

Zdroj: Blue Style

„Stojí za to projet Rhodos celý, od severu k jihu, a podívat se na místa, kde se Středozemní moře stýká s Egejským. Stojí to za to. Všem bych doporučila návštěvu pláže Prasonisi, která je velmi malebná a oblíbená mezi surfaři a kitaři,“ doplňuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style.

Ostrov se totiž vedle lákavých pláží pyšní i zalesněnými horami, vinicemi, olivovými háji i krásnými zálivy. Příroda si tady leckde ponechala svůj nedotčený divoký ráz. A místní pamětihodnosti také často vyrazí dech. Podoba ostrova je výrazně ovlivněna antickými stavbami, památkami vybudovanými za éry rytířského řádu johanitů i za osmanské nadvlády. Na památku vítězství nad Makedonci byl místními postaven proslavený Rhodský kolos, jeden ze sedmi divů světa (ten dnes už bohužel neexistuje). Dalším je starobylé městečko Lindos, které se právem řadí mezi nejromantičtější místa celého Řecka. Jeho staré město je nazýváno Zkamenělý sen a je památkovou rezervací. Najdete zde také Akropoli s chrámem bohyně Athény. Přilehlé pláže jsou kratší a úzké, zato potěší milovníky šnorchlování.

Zdroj: Blue Style

Letoviska

Jedno z nejživějších letovisek je Faliraki, někdy nazýváno „rhodským Las Vegas“. Najdete zde kluby, diskotéky, bary, lunapark i aquapark. Ale nemusíte mít obavy, že se od ruchu tohoto oblíbeného letoviska nedá nikde odpočinout, hned na jeho okraji se nachází velmi klidná, příjemná místa. Můžete sem proto vyrazit i s dětmi nebo si užít romantické noční procházky po písčitých plážích. Nedaleko odsud je letovisko Kalithea s menšími zátokami a skalnatými zálivy, které je naopak klidným lázeňským městečkem. Má krásné písčité pláže s pozvolným vstupem do vody a s možností šnorchlování. Poklidnou atmosférou je proslulá také Kolymbia, jejímž centrem prochází nádherná, přibližně 3 km dlouhá eukalyptová alej. Kalathos je tradiční vesnička s půvabem a kouzlem pravého Řecka. Letovisko plné zeleně je v okolí vesničky Lardos. Mezi další patří rybářská vesnice Kiotari, Afandou se svou 5 km dlouhou pláží, Ialyssos – Ixia na úpatí hory Filerimos a romantická Stegna.
Soutěž

TV Nova si u příležitosti Dne s Novou a ve spolupráci s hlavním partnerem akce – cestovní kanceláří Blue Style připravila soutěž o týdenní zájezd na Rhodos do pětihvězdičkového hotelu Hotel Lindos Imperial Resort & Spa s Ultra All Inclusive!


Novinky z NOVY