Příběh nejznámější stolní lampičky na světě: Kde se vzal symbol studia Pixar?

Aktualizováno 09.03.2022

PIXAR lampička - 2
Zdroj: Nova.cz

Pixarovská lampička Luxor, která je známá divákům po celém světě, je logem celé společnosti. Ovšem ne každý pozorný divák ví, že lampička je jedním z oblíbených předmětů, které tvůrci s radostí a vtipem sobě vlastním sofistikovaně ukrývají do dalších snímků.

Lampička Luxor spatřila světlo světa v roce 1986 a od té doby se stala neodmyslitelným trademarkem celého studia. Bez přiskákání lampičky k nápisu Pixar už nemůže začít žádný film.

Stolní ohebná lampička se dokonce stala hlavní hrdinkou jednoho celého a velmi úspěšného snímku. Lampička si zahrála společně se svou dcerou lampičkou Junior v druhém nejstarším krátkometrážním snímku z roku 1986. Děj dvou minutového filmu je jednoduchý, lampička najde míč na hraní a zažívá s ním spoustu legrace, dokud míč nepraskne. Když si už starší lampička Luxo oddechne, najde lampička Junior desetkrát větší míč a hra pokračuje dál. Zajímavé je sledovat, jak si tvůrci pohráli s předměty a utvořili z nich „živé“ postavy s vlastní osobností.

Zdroj: Nova.cz


Film byl v kinech uvedený ještě před vznikem Toy Story 2: Příběh hraček a má jedno důležité prvenství. Okamžitě po svém uvedení byl nominován na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film a stal se tak prvním počítačově animovaným filmem nominovaným na Oscara v historii.

Zdroj: Nova.cz


Lampičku i další pixarovské legendární předměty si mohou diváci prohlédnout na putovní velkolepé výstavě Pixar – 30 let animace, která je otevřena do 26. května 2019 v Křižíkově pavilonu E na Výstavišti Praha Holešovice.

Zdroj: Nova.cz

Sledujte nejlepší animované filmy pro děti i celou rodinu online na Voyo. Výběr nejvtipnějších animovaných filmů z let 2020, 2019, 2018, 2017 i starších.

 


Novinky z NOVY