DÉMONICKÉ NATÁČENÍ: Kvůli Van Helsingovi museli znovu vysvětit kostel

Aktualizováno 28.09.2018

Van Helsing - 28
Zdroj: TV Nova

Fantasy thriller Van Helsing v sobě skrývá i prvky hororu. Scény, které byly v tomto filmu použity, byly natolik démonické, že se kvůli nim musel vysvětit kostel, ve kterém se natáčelo. Zajímavostí z natáčení je však mnohem více.

Mýtická Transylvánie, která se nachází v karpatských horách, je známá výskytem upírů a dalších démonických postav. Proti těmto obludám však bojuje jeden statečný. Je jím právě Van Helsing (Hugh Jackman). Do Transylvánie je pozván na popud tajného spolku a má se postavit hraběti Draculovi.

Zdroj: TV Nova

Ve filmu vytupují i další démonické postavy jako Frankenstein nebo vlkodlak. Ti však stojí na straně dobra a společně s Van Helsingem bojují proti Draculovým nevěstám. Ty chtějí v krajině nastolit hrůzovládu. Ve snímku se však objevuje řada hororových scén, které se natáčely přímo v kostele. Protože šlo ale o momenty, kdy docházelo k bojům s démonickými postavami, musel se kostel před natáčením odsvětit a poté znovu posvětit.

Zajímavosti o filmu:

- Do role Van Helsinga měl být původně obsazen Tom Cruise. Bohužel však byl měnší než jeho potencionální partnerky.

- Angelina Jolie měla zájem o roli Kate Beckinsale.

- Film se začal natáčet už v roce 1994 jako pokračování legendárního Draculy, kvůli autorským právům z tohoto natáčení ale nakonec sešlo.

Zdroj: TV Nova

- Hugh Jackman byl při natáčení několikrát zastoupen českým dublérem.

- Řada scén se natáčela i v České republice. Například v Táboře nebo Dlouhé Lhotě, kde měli filmaři dokonce malé stanoviště pro členy štábu. Dále se film natáčel v Kalifornii, na Floridě, v Itálii nebo ve Francii.

- Kostel svatého Mikuláše, kde se odehrávají scény z bálu, musel být před natáčením odsvěcen a po jeho konci opět vysvěcen.

- Ve filmu můžete spatřit scénu z Budapeště. Ve skutečnosti ale šlo o Prahu. V dálce je dokonce vidět Národní divadlo.

Film Van Helsing v hlavní roli s Hugem Jackmanem můžete vidět na Nova Cinema už v sobotu 1. září 2018 ve 23:25 nebo v repríze v pondělí 3. září 2018 v 17:40.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Oblíbené BOBULE: Odhalená sexy Voříšková! A CHYBY, kterých jste si nevšimli
JAK SE ZBAVIT NEVĚSTY: Andreu Růžičkovou museli přímo z natáčení odvézt do nemocnice


Novinky z NOVY