Johnny Depp třikrát jinak: Umírající profesor, vědec i osudová role s Amber Heard

Publikováno 25.05.2022


Johnny Depp přišel kvůli soudu s exmanželkou Amber Heard o nejednu kasovní roli. Sledovanost jeho procesu ze soudní sítě ale přesto láme rekordy a chvílemi připomíná drama, jindy zábavnou komedii. Přes skandály, které si internet náležitě užívá, bychom však neměli zapomínat hlavně na to, že je Johnny Depp v prvé řadě vynikající herec. Na Voyo nyní najdete hned tři tituly, ve kterých se představí ve zcela rozdílných rolích. Jaké to jsou? Podívejte se do našeho výběru.

Rumový deník

Osudový snímek Rumový deník, který byl natočen podle života svérázného novináře Hunter S. Thompsona, poprvé svedl dohromady Johnnyho Deppa a Amber Heard. Depp zde hraje alkoholem i jinými látkami věčně omámeného novináře, který v roce 1960 nastupuje do krachujícího deníku v portorickém San Juanu. Při cestě za odhalováním korupce se dostává do jednoho problému za druhým. Naproti tomu Heard zde hraje půvabnou přítelkyni milionáře, jehož svědomí není tak čisté, jak se na první pohled zdá.

​Ve filmu si užijete nejen nádherné prostředí Portorika, ale také jiskření, kterého si mezi půvabnou Amber a Johnnym nejde nevšimnout. Během výpovědi u soudu se navíc Depp přiznal, že právě během filmového polibku, se do Amber Heard poprvé skutečně zamiloval.

Poslední semestr

Co byste dělali, kdybyste zjistili, že před sebou máte poslední rok života? Světem protřelý univerzitní profesor má jasno. Za svým dosavadním životem se rozhodne udělat tlustou čáru, odhodit přetvářku i konvence a po hlavě se vrhnout do jízdy plné alkoholu, sexuálních neřestí i urážení všech, kteří jej štvou. I během bláznivé cesty ale přijde vystřízlivění, po kterém se profesor musí smířit se svým údělem, odpustit a hlavně poznat sám sebe.

Zdroj: TV Nova

Poslední semestr byl dokončen už v roce 2017, tedy rok po rozvodu Amber a Johnnyho. Kvůli vyobrazené sexuální nadřazenosti hlavní postavy i urážkám feminismu, ale film nerezonoval s právě probíhající kampaní #metoo, a tak jeho premiéra musela být o rok odložena.

Transcendence

Will Caster v podání Johnnyho Deppa je vynikající vědec, který se pokouší vyvinout dokonalou umělou inteligenci s prvky lidských emocí. Jeho práci však přeruší teroristická organizace, která se pokouší omezit nadvládu technologií. Organizace na Willa spáchá atentát, při kterému mu do těla vstřelí radioaktivní kulku. Ta Willa nakonec zabije, ovšem před úmrtím se mu a jeho partnerce podaří do počítače nahrát jeho vědomí. To po jeho smrti skutečně ožívá skrze počítač a postupně se dokáže napojit do IT systémů po celém světě. Pomalu ale začíná páchat škody, které s původní lidskou stránkou Willa Castera nemají nic společného. 

Zdroj: TV Nova

​V Transcendence si užijete nejen skvělého Johnnyho Deppa, ale i další hvězdy světové velikosti, jako jsou Morgan Freeman, Cillian Murphy, Paul Bettany či Rebeca Hall. Na konferenci v úvodu filmu se dokonce objeví sám Elon Musk, který umělou inteligenci považuje za velkou hrozbu pro lidstvo.

Nač čekat na další stání, když Johnny Depp čeká už nyní na Voyo? Vyberte si svůj snímek a užijte si příjemné chvíle s charismatickou legendou ještě dnes!


Novinky z NOVY