Zbrusu nový seriál Odznak Vysočina míří na obrazovky TV Nova! Na co se můžete těšit?

Publikováno 17.12.2021

Odznak Vysočina
Zdroj: TV Nova

Už v lednu startuje na TV Nova nový kriminální seriál Odznak Vysočina. V hlavních rolích se představí Monika Hilmerová, Simona Zmrzlá, ale také Martin Hofmann, Michal Suchánek nebo Patrik Děrgel.

Policejní stanice vyšetřovacího týmu v seriálu Odznak Vysočina je umístěna do malebného fiktivního městečka Veselá na Vysočině, která kromě krásné přírody nabízí divákům i své drsné stránky. Příroda se tak vlastně stává jedním z hlavních hrdinů celého dění. „Krajina je pro naše příběhy velmi důležitá, příroda a prostředí je odrazem našich postav, takže obojí hrálo velkou roli už ve scénářích. Lokace se tedy hledaly na základě scénáře, tak aby měly atmosféru a seděly k napínavým zápletkám. Museli jsme projíždět Vysočinu ze všech stran a hledat. Ale protože je Vysočina opravdu krásná a různorodá, podařilo se nám najít skvělá místa,“ láká diváky Vratislav Šlajer, producent seriálu. Štábu jako hlavní lokace posloužila Ledeč nad Sázavou, ale natáčelo se například i v Koutech, Melechově, Lipnici nad Sázavou nebo ve Zbýšově.

Tým vyšetřovatelů vede zkušená policistka Dana Skálova (Monika Hilmerová). Rozumí lidem a vždycky se snaží pomoct. Nerada se nechává omezovat pravidly a zvyklostmi. Žije tak trochu v chaosu, neřeší papírování a občas chodí pozdě, její práce je ale pro ni vždy na prvním místě. Její kolegyně Kateřina Vlčková (Simona Zmrzlá) se do Veselé přistěhovala z Brna, je vdaná a vrací se do práce po mateřské dovolené. Na rozdíl od Dany je velice pedantická, ctí pravidla, miluje pořádek a systém. Neustále si doplňuje vzdělání, studuje nové metody a postupy. 

Zdroj: TV Nova

​Danu s Kateřinou doplňuje svérázné trio. Problémový drsňák Petr Bach (Martin Hofmann). Typický průšvihář, pro ránu nejde daleko, v terénu je jako ryba ve vodě, umí skvěle střílet a je fanoušek do aut. Je tak cynický, vtipný, a z více důvodů je ne vždy pro jeho šéfovou snadné ho nějak zvládnout. Dále bývalý lékař Karel Šmíd (Michal Suchánek), kterého život připravil o všechny iluze, a proto nastoupil k policii a udělal z něj samotáře. K problémům přistupuje zodpovědně, ale nemá rád zbytečnou byrokracii a tabulky. Díky svým znalostem biologie a anatomie je velmi platným členem týmu.

Posledním členem týmu je nováček Vašek Kocián (Patrik Děrgel). Oblíbenec všech, s policejní prací teprve začíná. Působí důvěryhodně a klidně, lidé se mu proto nebojí svěřovat. Je bývalý skaut a má pevně nastavené morální hodnoty. Jako chlapec z dobré rodiny si poprvé v životě musí vybojovat své místo na slunci. Další důležitou postavou seriálu je i Julie Maxová (Martina Jindrová), která vyrůstala v dětském domově, po jehož opuštění se vrátila zpět do Veselé, kde zdědila domek. Pracuje na benzínové pumpě a je svým tragickým osudem svázaná právě s Danou Skálovou.

„Podařilo se nám dát dohromady skvělou hereckou sestavu, výborně se doplňují a mají společnou chemii. To je velká zásluha castingové režisérky Madly Zachariášové. Obsazování trvalo dlouho, hodně jsme zkoušeli a hledali. Nakonec jsme neobsazovali jednotlivé postavy, ale celý tým, herci si museli sedět, museli si důvěřovat. To se myslím povedlo. Každý z našich hrdinů je jiný, ale vzájemně se doplňují. A věřím, že divákům s nimi bude dobře,“ dodává Vratislav Šlajer.

Na seriál Odznak Vysočina se mohou diváci těšit každý týden od 4. ledna 2022 ve 20:20 na TV Nova.


Novinky z NOVY