Jak jednoduše naladit Nova Lady nebo další stanice TV Nova? Zde je návod, jak na to.

Níže najdete podrobný postup, jak snadno a rychle naladit stanici Nova Lady, pokud signál přijímáte v rámci pozemního vysílání nebo sledujete program prostřednictvím operátora.

Jak naladit Nova Lady?

Příjem televizního vysílání prostřednictvím kabelových a IPTV operátorů.

Pokud přijímáte signál od kabelového či IPTV operátora, záleží, zda je jeho set top box plně pod jeho kontrolou (Fast Scan). V takovém případě se vám program naladí a zařadí na operátorem zvolenou pozici automaticky (např. O2 TV či vybrané set-top-box Vodafone). U kabelových operátorů, kde používáte vlastní TV přijímač (pouze s kartou a CAM modulem od operátora) je postup ladění a následného řazení jednotlivých kanálů obdobný jako u pozemního vysílání.


Pokud vám nejde naladit Nova LADY (nejste ve správném multiplexu) můžete sledovat živé vysílání stanice přes červené tlačítko. Stačí mít chytrou televizi připojenou na internet. Na stanicích Novy stiskněte červené tlačítko a v menu si vyberte dlaždici NOVA LADY – živé vysílání.


O2 TV PŘEDSTAVUJE NOVÉ ŘAZENÍ TELEVIZNÍCH STANIC

V noci na 1. června změní O2 TV v rámci všech tarifů pořadí televizních kanálů. Hlavní stanici TV Nova najdou diváci i nadále pod číslem tři, ke změně dochází u tematických stanic.

Od června se dopředu posouvají stanice Nova Cinema, Nova Fun, Nova Gold, Nova Action a Nova Lady.

Nova Cinema, stanice plná skvělých českých a zahraničních filmů, bude na pozici číslo šest. Spoustu zábavy na Nova Fun najdou diváci na sedmičce. Oblíbené seriály z produkce TV Nova a i další archivní pořady na stanici Nova Gold budou na osmičce. Stanice pro všechny muže Nova Action se přesouvá na devítku a nejnovější přírůstek do rodiny Skupiny Nova – Nova Lady se zabydlí na desítce.

Aktuální seznam kabelových operátorů, kteří zařadili
Nova Lady do své nabídky:

V případě, že se vám i přesto Nova Lady v nabídce nezobrazuje, pak kontaktujte svého operátora. A to i v případě, že váš operátor Nova Lady dosud nezařadil.

Příjem pozemního vysílání

Všechny kanály TV Nova včetně Nova Lady si v rámci pozemního (terestrického) vysílání v DVB-T2 můžete naladit zdarma. Pokud přijímáte televizní signál nejběžnějším způsobem ze vzduchu jako první krok se podívejte na konec seznamu programů, jestli se vám Nova Lady automaticky nenaladila. Pokud ano, existují videonávody pro různé přijímače, podle kterých lze jednoduše přesunout program na požadovanou pozici. Pokud přijímáte již kanály Nova Action nebo Nova Fun nebo Nova Gold nemáte žádnou technickou překážku v příjmu kanálu Nova Lady.

Jak přesunout program na požadovanou pozici?

Automatické ladění

Pokud Nova Lady v seznamu nenajdete, pak nejjednodušším způsobem, jak Nova Lady naladit, je spustit automatické ladění pomocí dálkového ovládače televizoru. Tuto funkci většinou naleznete v nabídce Nastavení – Menu nebo také ikonkou domečku. V případě, že použijete tento postup, tak se vám ale znovu naladí všechny dostupné televizní programy a budete si je muset opětovně seřadit. I nyní můžete seřadit programy podle videonávodu.

Tip – chcete-li mít kanály TV nova vždy po ruce – zařaďte si je mezi oblíbené /symbol srdíčka/.

Ruční ladění

Pokud jste technicky zdatnější a nechcete pracně znovu seřazovat všechny televizní programy, můžete využít možnost ručního ladění. Nova Lady je zařazena v síti DVB-T2 do multiplexu 24, který provozuje společnost Digital Broadcasting (https://www.multiplex24.cz/).

Zobrazit seznam vysílačů

Podle vašeho bydliště si v seznamu najdete vysílač, ze kterého přijímáte televizní signál, a zapíšete si číslo kanálu, ve kterém je multiplex 24, a tím pádem i program Nova Lady, zařazen. Poté si pomocí dálkového ovladače televizoru spusťte volbu Ruční ladění programů. Tuto funkci najdete v Nastavení – Menu nebo také pod ikonkou domečku. Pomocí ovladače do ručního ladění zadejte číslo kanálu, které jste si zaznamenal/a funkci spusťte. Nově naladěné programy se vám zařadí na konec nabídky a k jejich přesunu na jinou pozici můžete opět využít videonávod.

Pokud se vám ani v tomto případě nepodaří Nova Lady naladit, pak si nejprve zkontrolujte, zda náhodou nebydlíte v místě, které není pokryto signálem z vysílačů.

Mapu pokrytí naleznete zde

V případě, že vaše bydliště signál pokrývá, pak pravděpodobně budete muset změnit natočení televizní antény. V případě, že jste připojeni na společnou televizní anténu, pak s žádostí o její správné nastavení kontaktujte majitele nebo správce bytového domu.

TIP: Další možností, aby vám neunikly vaše oblíbené pořady, je zařadit si kanály TV Nova do oblíbených, které je možné si nastavit podle typu televize.

Věděli jste, že na Voyo jsou k dispozici nejen originální lokální formáty, videotéka a pořady TV Nova s předstihem, ale je zde i možnost sledovat živé vysílání kanálů TV Nova v HD kvalitě, tedy i Nova Lady?

Vaše oblíbené seriály, pořady a živé vysílání TV Nova najdete v SD kvalitě i na nova.cz, kde jsou navíc k dispozici videa ze zákulisí, ukázky a další seriály a pořady, které v televizi neuvidíte! Obsah v aplikaci není placený.