CHUDÁCI OBYVATELÉ! Co všechno museli přetrpět kvůli natáčení filmu s Vojtou Dykem a Kryštofem Hádkem?

Publikováno 4. 1. 2017

Jakým způsobem se podaří dvěma vychytralým podvodníkům využít neznalost občanů zapadlé vesničky Zálesí? Vojta Dyk a Kryštof Hádek v hlavních rolích komedie Signál přišli na způsob, jak získat peníze od důvěřivých obyvatelů.

Satirická česká komedie v hlavních rolích s oblíbenými českými herci vypráví příběh dvou podvodníků, kteří přijíždějí do zapadlé vesnice Zálesí s nabídkou, která se neodmítá. Taky kdo by si rád nepřišel na pěkné peníze téměř za nic, že?

Kája a Filos vystupují jako zástupci společnosti, která bude ve vesnici hledat nejvhodnější pozemek pro stavbu vysílače mobilního operátora a samozřejmě slibují vysokou částku za pronájem pozemku v eurech. A na to důvěřiví obyvatelé vísky slyší.

Signál

Začíná tak boj s využitím veškerých možných zbraní. Každý chce, aby byl vysílač postaven na jeho pozemku, a on tak získal lákavou finanční odměnu. Na nějaké podezírání „pánů inženýrů“ ve snaze o vlastní prospěch vůbec nepomyslí. Situace se ale vyhrotí natolik, že Kája s Filosem budou muset rychle vymyslet řešení, aby se sami nestali obětí vlastního podvodu.

Signál

TUŠILI JSTE TO?

1. Motocykl se sajdkárou byl sice plně funkční, ale kvůli velkému hluku nebyl nastartován a ve scéně je pouze tažen pomocí lana.

2. Scenárista Marek Epstein a režisér Tomáš Řehořek se v základní myšlence nechali ovlivnit jinou českou komedií, díky čemuž se v kuloárech snímku přezdívá „Bobule 3“.

3. Obyvatelé Lhoty, kde natáčení probíhalo, museli během filmování dodržovat ticho. Museli se tak vzdát sekání trávy, práce na polích i řezání dřeva.

4. Scény odehrávající se v hospodě podbarvují upravené verze písní „Jsem gay“ nebo „Tepláky“ od skupiny Nightwork, jejiž členem je Vojtěch Dyk.

5. Natáčení probíhalo v Broumově Lhotě na Havlíčkobrodsku a ve Volichově. Hrad, který se ve filmu objevuje, je zřícenina Lipnice nad Sázavou.

115

GALERIE: Vojta Dyk a Kryštof Hádek ušili na občany vesnice pořádnou boudu. Projde jim to?

Zdroj: TV Nova

Signál - 13

Hodnocení:

Na film Signál se můžete těšit již ve středu od 17:50 na NOVA CINEMA!

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TOP 7: Chyby v Rivalech dráždí fanoušky, ale diváci kvůli nim film milují

Poslední role jednoho z nejslavnějších českých herců! Poznáte, v jaké pohádce se loučil s diváky?

TV Nova