NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ HEREČKA HISTORIE Meryl Streep slaví narozeniny: Připomeňte si její nejlepší filmové role!

Aktualizováno 22.6. 2017 18:06
Meryl Streep - 3
Zdroj: Profimedia

Tato herečka byla vždycky víc než jen krásná tvářička. O tom svědčí 80 rolí a 20 nominací na Oscara. Dnes slaví již 68. narozeniny. Srdečně gratulujeme! Nyní si můžete připomenout její nejlepší filmové role. Je mezi nimi i vaše oblíbená?

Tento žebříček je složený z nejlepších filmů ikonické herečky, která nastavila laťku v herectví pořádně vysoko! Streep se ve světě filmu pohybuje déle, než si většina z nás může pamatovat, ale za tu dobu neztratila nic ze svého šarmu a umění. Stanovila rekord v počtu nominací na Oscara. Díky tomuto seznamu jejích nejlepších snímků můžete zjistit proč.

10) Karen Blixen (Vzpomínky na Afriku, 1985)
Děj filmu se odehrává v britské východní Africe na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Meryl Streep zde ztvárnila přistěhovalkyni, která hledala štěstí a životní lásku. Její výkon v roli dánské baronky jí vysloužil nominaci na Oscara. Příběh je podle skutečné události. Meryl zde demonstruje svůj sex-appeal, který do té doby nikdy nepředvedla v takové míře. Chemie mezi ní a Robertem Redfordem je elektrizující.

Meryl Streep - 3
Zdroj: Pinterest

9) Sestra Aloysius Beauvier (Pochyby, 2008)
Streep předvedla úžasný výkon, který jí vysloužil další nominaci na Oscara. Zahrála přísnou sestru z katolické školy v New Yorku. Oprostila se od všeho hraného a jenom předvedla chladný výkon, který v tomto případě byl geniální. Film se zaměřuje hlavně na to, co její postava vnímá a jak reaguje na vztahy uvnitř katolické círvé. Později se dozví o zneužívaní mladého chlapce, od toho momentu je její charakter nelítostný ve stíhání obviněného kněze.

Meryl Streep - 2
Zdroj: Pinterest

8) Susan Orlean (Adaptace, 2002)
Tento film, kde si zahrála po boku Nicolase Cage, dokonce sama produkovala. Výsledkem byla jedna z nejzábavnějších rolí, které kdy ztvárnila. Jedná se o další roli, za kterou byla nominovaná na Oscara. Ve filmu ztvárnila spisovatelku, jejíž knihu se snaží scénárista Cage přepsat do podoby filmového scénáře. V průběhu filmu se svými výkony dokázala z vedlejší postavy přetransformovat do postavy hlavní.

Meryl Streep - 1
Zdroj: Pinterest

7) Francesca Johnson (Madisonské mosty, 1995)
Jako žena od rodiny se zde zamiluje do fotografa, který přijel do Iowy s novinářským záměrem. Celkem netypický film pro herečku, jako je Meryl Streep. A rozhodně netypický film pro režiséra a hlavní postavu Clinta Eastwooda. Ptáte se proč? Protože snímek je romantický a citlivý, aniž by byl okázalý. Ale jak bývá zvykem, její výkon, ve kterém rozpolcená hospodyňka má mimomanželskou aférku, jí přinesl další nominaci na Oscara.

Meryl Streep - 10
Zdroj: Pinterest

6) Margaret Thatcher (Železná lady, 2011)
Herečka se dokázala vžít do obtížné a divoké osobnosti bývalé premiérky Velké Británie. Mistrně se přitom dokázala vyhnout tomu, aby ze své postavy udělala karikaturu. Kritici nepřijali film moc vřele a byl často kritizován, protože hlavní postava se oproti skutečnosti snažila mít neutrální názor. Tak či tak, Streep si za svoji roli odnesla Oscara, 29 let po svém prvním vítězství.

Meryl Streep - 9
Zdroj: Pinterest

5) Julia Child (Julie a Julia, 2009)
Meryl Streep jako vysoce považovaná a ceněná kuchařka přinesla pořádné vzrušení do filmu, který mohl být parodií na kuchařské umění. Film se soustředí na Amy Adamsovou a co se stane, když se jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky Mastering The Art Of Frech Cooking, kterou napsala postava Meryl Streepové. Film sleduje životní osudy obou žen. Obrovské charisma a autorita, s tím uspěla během natáčení filmu, který je zábavnou kulinářskou skotačinou. Film jí přinesl další nominaci na Oscara.

Meryl Streep - 8
Zdroj: Pinterest

4) Miranda Priestly (Ďábel nosí Pradu)
Svět módy není pro slabé povahy, alespoň podle tohoto filmu. Streep hraje hlavní guru módy, která je nesympatická a nesnesitelná. Díky jejímu výkonu z ní udělala komplexní figuru ve velice uznávaném filmu. A dokonale zastínila i Anne Hathaway. Její postava je inspirovaná stejně despotickou šéfkou časopisu Vogue Annou Wintourovou. Její dechberoucí výkon jí vysloužil další nominaci na Oscara.

Meryl Streep - 7
Zdroj: Pinterest

3) Joanna Kramer (Kramerová versus Kramer, 1979)
Emotivní drama postavilo Meryl proti Dustinovi Hoffmanovi. Oba musí protrpět chaotický rozvod, boj o rodinné peníze a hlavně o syna. Streep hraje matku, která opustí svého workoholického manžela, svého syna a nenaplněné manželství. Následně se pokusila vysoudit opatrovnictví svého potomka. Sledování filmu o hořkosti rozvodu je samo o sobě nervy drásající a do toho výkony hlavních protagonistů, které přineslo Dustinovi Oscara za hlavní roli a Meryl Oscara za vedlejší roli.

Kramerová  versus Kramer
Zdroj: Pinterest

2) Karen Silkwood (Silkwoodová, 1983)
Film, který podle skutečných událostí natočil známý americký režisér Mike Nichols, vypráví o ženě, jež zemře za podivných okolností těsně předtím, než se jí podaří prozradit novinářům pravdu o nedostatečné ochraně zaměstnanců před radioaktivitou v jaderné továrně, kde pracovala. Byla to nehoda nebo vražda? Případ nebyl dodnes vyřešen, ale odvaha Karen Silkwoodové, která nepodlehla psychickému nátlaku, i po smrti inspiruje politické aktivisty a ochránce životního prostředí. Streep přidala postavě obrovskou dávku emocí a komplexnost a díky tomu byla opět nominovaná na Oscara.

Meryl Streep - 5
Zdroj: Pinterest

1) Sophie Zawistowski (Sophinina volba, 1982)
Pravděpodobně nejsmutnější film celé filmové historie. Příběh se soustředí na polskou imigrantku a její bouřlivý život po přestěhování do Spojených států. Meryl udělal z role utrápené dívky mistrovské dílo. Postupem času se odhaluje skrytá Sophiina minulost, z níž pramení všechna její trápení. V Polsku totiž prošla nejen nacistickým lágrem a musela učinit i jednu nezměrně mučivou a nesnesitelnou volbu. Strhující snímek natočený podle jednoho z nejstěžejnějších románů 20. století, Sophiiny volby Williama Styrona. Vynikající Meryl hrála srdcervoucí scény s nezjištnosti a dokázala se naučit další světový jazky a napodobovat i akcent, po právu si odnesla Oscara.

Meryl Streep - 4
Zdroj: Pinterest

Souhlasíte s tímto přehledem? Který je podle vás nejlepší film s Meryl Streepovou?

NEPŘEHLÉDNĚTE:
Největší trapas Meryl Streepové: Neuhádnete, co udělala se svou první soškou Oscara!

Nova.cz