VŠIMLI JSTE SI? Některé scény filmu Mamma mia! byly změněny v postprodukci! Co do nich tvůrci přidali?

Mamma Mia - 7
Zdroj: Oficiální zdroj

Muzikál Mamma Mia se letos vrátí a stejně tak skupina ABBA! Proč se legendární švédská skupina nevrátila již dříve?

Mladičká Sophie (Amanda Seyfried) žije s mírně šílenou matkou Donnou (Meryl Streep) na řeckém ostrůvku Kalokairi, kde vedou lehce uvadající rodinný hotýlek. Ani s jednou není k vydržení, protože se Sophie bude záhy vdávat. Zatímco Donna si v téhle souvislosti dělá ryze praktické starosti, Sophie řeši jediný problém – kdo ji odvede k oltáři. Nalezený matčin deník totiž odhalil, že se Donna v době kriticky blízké Sophiinu početí spustila hned se třemi chlapci. Podnikavá dívka, která zdědila matčinu excentričnost, nelení a všechny tři na svatbu pozve. A oni (rozevlátý obchodník Sam – Pierce Brosnan, upjatý bankéř Harry – Colin Firth, svérázný dobrodruh Bill – Stellan Skarsgård) přijedou. Do obřadu zbývá čtyřiadvacet hodin. Během nich bude nevěsta muset najít toho pravého. A protože Donna neměla o příjezdu tří připomínek hříchů mládí ani ponětí, bude na Kalokairi veselo i bez svatby.

Mamma Mia - 5
Zdroj: Oficiální zdroj


• V momentě, když podepisoval smlouvu, nevěděl Pierce Brosnan o projektu prakticky nic. Producenti mu řekli pouze to, že se snímek bude natáčet v Řecku a v hlavní roli bude Meryl Streepová. To mu úplně stačilo. Brosnan poté prohásil, že s Meryl Streep by hrál v čemkoliv. Popsal ji jako „Tu nádhernou blondýnku, o které snil už v herecké škole.“• Meryl Streep kvůli nazpívání písně „The Winner Takes It All“ letěla do Stockholm a spolupracovala s Bennym Anderssonem, členem skupiny ABBA a spoluautorem jejich písní. Meryl všechny vokály zvládla napoprvé, načež ji Andersson označil za „zázrak“.


Mamma Mia - 4
Zdroj: Oficiální zdroj


• Všichni herci si své party nazpívali sami, zhruba polovina písní byla nahrána předem a natočena na playback, zbytek byl nazpíván přímo na place během natáčení scén.

• Snímek se odehrává v Řecku, je založen na švédské hudbě, jeho název je v italštině a byl natočen v angličtině.


• Pierce Brosman označil natáčení filmu za nejpohodovější, které kdy zažil.


115

GALERIE: Fotky z filmu Mamma Mia!

Zdroj: Oficiální zdroj

Mamma Mia - 15

Hodnocení:

• Mnoho hlášek a zvuků bylo do filmu přidáno až v postprodukci. Stejně tak některé věty byly změněny. Patrné je to například ve scéně, kdy Donna nese povlečení do pračky – všimněte si, že se její rty nepohybují, dkyž mluví! Ve scéně, kdy Donna, Rosie a Tanya leží na pohovce zazní z úst Donny vysoký smích, její rty se však opět nepohybují.


• Při přípravách filmu producenti zvažovali zakomponování zcela nových písní v touze získat Oscara. Benny Andersson a Björn Ulvaeus (členové a skladatelé písní skupiny ABBA) to však odmítli, ABBA pro ně v tomto ohledu byla uzavřenou záležitostí. Vzhledem ke vzniku druhého dílu Mamma Mia! se však možná nechali „nahlodat“.Na konci dubna 2018 skupina ABBA oznámila comeback a prozatím dvě nové písně, přičemž první z nich má být vydána v prosinci. Proč tak pozdě, ptáte se? Mimo novou hudbu připravují i televizní seriál a digitální turné, kde místo nich budou návštěvníci koncertů vidět jejich omlazené hologramy. Přeci jen je členům ABBY již okolo 70 let, na šňůru po světě plnou nějakého toho disco trsání už se tedy asi necítí.


V červenci přijde do kin pokrařování „Mamma Mia: Here We Go Again!“ Těšíte se?


 


Veleúspěšný filmový muzikál Mamma Mia! uvidíte v sobotu 19. května 2018 od 20:20 na TV Nova, nebo v repríze v pondělí 21. května 2018 od 18:05 na Nova Cinema.NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jeptišky ze Sestry v akci si chtěly vystřelit z hotelové služby. Zvolily velmi originální způsob!

PO 26 LETECH: Herce z komedie Sestra v akci dnes nepoznáte! Kdo z nich zemřel?

Kir