Kdo dabuje Homera Simpsona? Podívejte se, komu propůjčují hlas seriálové hvězdy

Víte, co dělají herci, když zrovna netočí vaše oblíbené seriály? Propůjčují hlasy svým zahraničním kolegům! Jakou herečku dabuje Zlata Adamovská? A čí hlas je spjatý s Homer Simpsonem?

Jana Čenského známe především jako prince z pohádek nebo sympatického primáře Davida Suchého ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Svůh hlas ale propůjčuje herci Lorenzo Lamasovi, který se proslavil v jako drsný chlapík Reno Raines v seriálu Odpadlík.

Jan Čenský: Lorenzo Lamas

V seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 si zahrál i herec Jan Kanyza. Ztvárnil zde postavu přísného ředitele Hofmana. Kdo by do něj řekl, že zrovna on dabuje lamače ženských srdcí George Clooneyho?

Jan Kanyza: George Clooney

Nejčtenější články roku 2015: Tohle vás z našich seriálů nejvíc bavilo!

I v seriálu Ulice se najdou herci, kteří se věnují i dabingu. Tušíte například, v jakém akčním filmu jste mohli slyšet hlas seriálové Anči Liškové? Správná odpověď je Kill Bill. Ljuba Krbová totiž pravidelně dabuje herečku Umu Thurman, která si v tomto filmu zahrála hlavní roli.

Ljuba Krbová: Uma Thurman

Víte, který herec ze seriálu Ulice je hlasem známého boxera Rockyho alias herce Sylvestera Stalloneho? Přeci Pavel Rímský, který si v Ulici zahrál zločince Vladimíra Kukačku.

Pavel Rímský: Sylvester Stallone

Seriál Doktoři z Počátků je také plný skvělých herců a dabérů. Například Jitka Ježková je hlasem mladé Rose, která přežije potopení lodi Titanic. Ano, máme na mysli anglickou herečku Kate Winslet.

Jitka Ježková: Kate Winslet

I když má doma sošku Oskara za roli ve filmu Erin Brockovich, každý si jí stejně bude pamatovat jako prostitutku z filmu Pretty Woman. Jedné z nejkrásnějších a nejobsazovanějších hereček Julii Roberts propůjčuje hlas herečka Nela Boudová ze seriálu Doktoři z Počátků.

Nela Boudová: Julia Roberts

I doktorka Běla Valšíková z Ordinace v růžové zahradě 2 neboli Zlata Adamovská se věnuje dabingu. Její hlas jste mohli slyšet například ve filmech Mamma Mia! nebo Železná lady. Prostě všude tam, kde hraje populární herečka Meryl Streep.

Zlata Adamovská: Meryl Streep

Vybavíte si nadávky nadávky Homera Simpsona? Že vám hlas této animované žluté postavičky někoho připomíná? Ještě aby ne, už několik let k vám Homer promlouvá ústy herce Vlastimila Zavřela, kterého znáte z Ordinace v růžové zahradě 2 jako Jindřicha Valšíka. Nejsou si tyto postavy trochu podobné?

Vlastimil Zavřel: Homer Simpson

 

Nepřehlédněte:

Babyboom na Nově! Komu se v roce 2015 narodil potomek?

VŮBEC SE NEZMĚNIL! Poznáte roztomilého kluka s buclatými tvářemi?

Nova.cz