Dětské domovy se s Hankou protančily do finále!

Dětské domovy se s Hankou protančily do finále!
Zdroj: TV Nova

Společný charitativní sportovně hudební projekt, který již třetím rokem pořádají sdružení Dětské domovy v pohybu a TV Nova, se blíží do svého finále.

Během října zvládly všechny děti podzimní nácviky, ve kterých se dopilovaly taneční a cvičební sestavy, a nyní se již všechny týmy netrpělivě připravují na pražské finále. Závody projektu Hejbejte se a zpívejte s Hankou a Novou se uskuteční v sobotu 7. listopadu 2009 v Kongresovém centru Praha.

 

„V současné době máme za sebou nácviky na Moravě, v Ústí nad Labem a v Plzni. Nutno říci, že děti i tety vzaly povětšinou nácviky velmi vážně a již nyní je více než jasné, že ve finále bude velká konkurence,“ řekla Hanka Kynychová, zakladatelka sdružení a zakladatelka dobročinného projektu.

 

A jak to na nácvicích vypadalo? Děti byly opravdu perfektně připravené, pouze v několika případech lektoři dolaďovali menší nedostatky či úseky choreografií. Ve většině případů působila jako motivace konkurence – v jedné tělocvičně se vždy sešlo pět až šest dětských domovů, a děti tak měly možnost sledovat, jak pracují ostatní. „Musím říci, že jsem mile překvapena, že většina dětí, a dokonce i tet, opravdu ´maká´. Sestavy se jim od léta z hlavy nevykouřily a je vidět, že pravidelně trénují. Mám z toho velikou radost,“ shrnuje zážitky z nácviků autorka projektu Hanka Kynychová.

 

Součástí podzimních nácviků nejsou jen tréninky, ale i příjemnější události, jako například rozdělení dresů – tepláky a trička na Hip Hop, trička pro Aerobik Kadet a Aerobik Mini. Děvčata cvičící v kategorii Aerobik Junior jsou pečlivě změřena a dresy se jim budou šít přímo na míru. A vzhledem k tomu, že dresy budou ve stylu Abba, tak je opravdu, na co se těšit.

 

Poslední rady a připomínky rozdají lektoři na pražském nácviku již tuto neděli, 18. 10. 2009. Pak všechny děti čekají tři týdny poctivé dřiny, za které budou náležitě odměněni v listopadovém finále v Praze. Již nyní můžeme prozdradit, že do Kongresového centra Praha přijde děti podpořit Ondra Ruml, Zbyněk Drda a mnoho dalších. V porotě zasednou takové kapacity, jakými jsou Eduard Klezla či Jindřich Hes.
 


Přijďte fandit dětem i Vy!

 

Kde finále proběhne? V Kongresovém centru Praha na Vyšehradě, ve Společenském sále.


Kdy? V sobotu 7. listopadu od 11:00 hodin do 19:30 hodin.


Kolik dětí vystoupí? Téměř 350 dětí z 28 dětských domovů z celé ČR.


V jakých disciplínách soutěží? Aerobik, hip-hop, břišní tanec, muzikál.


Kdo zasedne do poroty? Například Eduard Klezla, Jindřich Hes, zástupci TV Nova a další.


Přijde děti podpořit nějaká známá osobnost? Díky TV Nova podpoří každý domov známá tvář TV Nova, např. Markéta Fialová, Karel Voříšek, Petr Vágner, Kristina Bastienová, Dana Morávková a další. Diváci tak budou mít možnost setkat se s téměř třiceti hvězdami ze svých oblíbených pořadů TV Nova. Finále moderuje Honza Musil, celým dnem bude provázet samozřejmě i iniciátorka projektu Hanka Kynychová.


Kdo během dne vystoupí? Zazpívá Ondřej Ruml, Zbyněk Drda, Míša Nosková, Šárka Vaňková, Leona Černá, Tereza Zelinková a další. Těšit se můžete i na VIP sportovní exhibici.


Kolik to stojí?
Vstupné je dobrovolné. Výtěžek získá vítězný dětský domov.
 

Sdílet

Nejnovější videa

Články