Castingy soutěže X Factor skončily, přihlásilo se 6913 lidí!

Castingy soutěže X Factor skončily, přihlásilo se 6913 lidí!

Největší hledání pěveckých talentů v dějinách České republiky má za sebou svou první část. V pondělí 2. prosince skončily v pražském Kongresovém centru castingy nové soutěže s názvem X Factor. Zájem stát se novou hvězdou pěveckého nebe projevilo celkem 6 913 lidí všech věkových kategorií!


Praha, 3. prosince 2007 - Po Zlíně, Brně, Českých Budějovicích a Ostravě se poslední díl castingů odehrál v Praze. Celkem se na něj přihlásilo 3 525 lidí, což bylo více než na všechny předchozí castingy dohromady. Pražský casting přinesl i jeden z rekordů soutěže. Nejstarší soutěžící vůbec se na něm stala 87letá Anna Černohlávková z Mladé Boleslavi.

Větší zájem o účast v soutěži projevily dívky a ženy, kterých se do soutěže přihlásilo 4 306, než chlapců a mužů, kterých se zapsalo 2 607. Největší zájem byl mezi mladými, v kategorii 15-24 let chtělo soutěžit 3 956 lidí, v kategorii 25 a více let 2 089 lidí a v kategorii vokálních skupin pak 868 lidí.

„Další kolo soutěže proběhne v lednu, kdy se soutěžící mezi sebou utkají v semifinálových soustředěních rozděleni již do příslušných kategorií," říká koordinátor projektu Adam Kotalík. V semifinále bude o každé kategorii rozhodovat jeden porotce. Každý porotce pak nominuje do finále čtyři soutěžící ze své kategorie.

X Factor je nová castingová show TV Nova otevřená pro zpěváky všech generací a poprvé u nás dává šanci prosadit se i vokálním skupinám. Vítěz získá kromě kontraktu na vydání vlastního alba i finanční prémii milion korun, kterou může využít na rozjezd své profesionální kariéry. Castingy se uskutečnily v říjnu, listopadu a prosinci v pěti městech České republiky. Více informací o soutěži naleznete na www.nova.cz.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady