• TV Nova
  • Znáte tento klip Karla Gotta?

Znáte tento klip Karla Gotta?

Jeden z největších zpěváků, ikona české popmusic, letos v červenci oslaví úctyhodné sedmdesáté narozeniny. Jaký vlastně je tento zrozenec ve znamení Raka? Na tuto i jiné otázky vám odpoví sobotní večer na Nově, kde uvidíte dokument Fenomén Gott v režii Olgy Špátové.

V mládí se chtěl stát malířem, ale na školu nebyl přijat. Odešel proto do učení v oboru elektromontér. Paralelně se studiem se věnoval zpěvu a hudbě. V 50. letech se účastnil různých amatérských pěveckých soutěží. V roce 1957 dostal nabídku vystupovat v pražských tanečních kavárnách, a tak začala jeho poloprofesionální kariéra zpěváka. Začátkem šedesátých let 20. století dostal angažmá v Divadle Semafor, v roce 1963 získal svého prvního Slavíka. Tímto vítězstvím se začala jeho kariéra rychle rozvíjet. Největší boom „gottománie“ proběhl v 80. letech 20. století. Slávu a uznání dobývá i na evropském hudebním poli.


Karel Gott za svůj život získal nespočet ocenění. Mimo jiné je držitelem rekordních čtyřiatřiceti Slavíků. Soukromí si Karel Gott vždycky důsledně střežil, do manželství se nehnal. Ženou jeho života se stala mladá Ivana Macháčková, se kterou se Karel Gott oženil v lednu roku 2008 v Las Vegas. To už byla na světě jejich společná dcera Charlotte Ella, ke které v květnu minulého roku přibyla Nelly Sofie. Zpěvák má z předchozích vztahů ještě Dominiku a Lucii. V bulvárních médiích se uzavírají sázky, jestli manželé Gottovi přece jen nezapracují na pokračovateli rodu.

 

 

Nova.cz
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady