Zákulisí pohádky Řachanda: Herci trávili hodiny v zimě jen ve spodním prádle!

Rozmazlená princezna a její dva vykutálení kamarádi, kteří se ne vždy živí úplně poctivě, se ocitnou v kouzelném Černém lese plném skřetů, trollů, hejkala a víl. Tyto pohádkové lesní bytosti naučí rozmazlenou princeznu Markétu a její dva nepoctivé kamarády novému chování. Princezna se navíc zamiluje do obyčejného kluka Matěje.

Natáčení Řachandy bylo pro herce náročné. Často byli unavení dříve, než se vůbec začalo natáčet. Důvodem byl rekordně dlouhý čas, který trávili před každým natáčecím dnem v maskérně. Vytvoření jedné kouzelné bytosti trvalo až osm hodin! Maska se navíc dala použít jen pro jedno natáčení. Pak celý koloběh v maskérně začínal znovu.

FOTO:  TN.cz
Nepříjemná pro některé herce byla také zima, ve které museli stát pouze ve spodním prádle, protože zaschnutí barvy, jež tvořila krustu, trvalo dlouho. Pro maskéry byla také náročná maska hejkala, která dopředu nebyla specifikována. Museli ji tak vymýšlet až na místě natáčení. Roli hejkala dokonce ztvárnil jeden z maskérů, a to Josef Rarach. Ten také kromě hejkala ztvárnil postavu gnóma. Létající vílu ve skutečnosti představoval lampion zavěšený na tyči od mikrofonu, efekty pak byly dodány až počítačově.

FOTO:  TN.cz

​Rozpočet pohádky se pohyboval okolo čtyřiceti milionů korun. Natáčelo se převážně v lesích Královéhradeckého kraje, na zámku Dětenice a na hradě Kost. Na první natáčení den se čekalo o trochu déle, než bylo plánováno. Jan Hrušínský totiž musel na náročnou operaci. A tak na něj štáb počkal. V pohádce se také poprvé setkal otec a syn (Bolek Polívka s Vladimírem). Do té doby spolu nikdy nenatáčeli.

Pohádku Řachanda sledujte v neděli 26. prosince od 20:20 na Nově nebo v repríze v sobotu 1. ledna od 15:05 na stejném kanále. Další české pohádky najdete na Voyo!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady