Poslechněte si nejnovější píseň kapely Mig 21 Hej kámo!

Poslechněte si nejnovější píseň kapely Mig 21 Hej kámo!

Nový singl a videoklip kapely Mig 21 Hej kámo! vznikl v rekordním čase. Světlo světa spatřil již během tří dnů. Myšlenkou je, že smrtí mejdan nekončí, že je stále chuť tančit, pít a žít jako dřív. Hej kámo! je součástí nové desky Hity a rarity, která je sbírkou toho nejlepšího z tvorby kapely.

Na dvojalbu najdou fanoušci kapely písně, „které si své místo na výsluní populární hudby už prokazatelně vydobyly, společně s písněmi, kterým se to prokazatelně dosud nepodařilo, protože k tomu buď nedostaly šanci nebo k tomu opravdu neměly předpoklady, ale rozhodně by bez nich nebylo těch hitů,“ říká Jiří Macháček a dodává, že záleží na posluchačích, která píseň se pro ně nakonec stane hitem nebo raritou.

​K napsání nové písně Hej kámo! dovedla kapelu touha po starých časech. „Touha sejít se s kamarády, zatančit si a dát si skleničku, ta je stará jako lidstvo samo a v dnešní době je tahle touha ještě o poznání silnější. Takže zjevně tenhle pocit,“ odhaluje inspiraci frontman kapely Mig 21. 

Natáčení klipu proběhlo v omezeném režimu kvůli vládním opatřením a kapela si ho natočila sama. „Rozhodli jsme se obsadit co možná největší počet viruvzdorných herců, těch úplně dřevěných a videoklip jsme si udělali sami. S pomocí Mikyho Křena za kamerou, na chalupě Pavla Hrdličky, podobně jako klip k písni Venkovan kluk,“ říká Macháček a odhaluje tajemství loutek. „Já jsem si totiž naštěstí vzpomněl, že můj děda s babičkou vyrobili během druhé světové války asi jedenáct marionet, loutek, které už dlouhá léta čekají v garáži na svou příležitost, tak jsme obsadili ty dědečkovy loutky.“

Za produkcí nového singlu stojí Lukáš Chromek.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady