Nikdo to nesmí vidět! Proč je promítání snímku Tlumočnice v jedné africké zemi zapovězeno?

Nikdo to nesmí vidět! Proč je promítání snímku Tlumočnice v jedné africké zemi zapovězeno?
Zdroj: Profimedia

Každý film si bere inspiraci z událostí, které se stávají ve světě. Nejinak je tomu i u snímku Tlumočnice, který vypráví příběh, který se stal v jedné africké zemi. A jak už to při natáčení amerických filmů bývá, příhodu si filmaři často zveličí, aby byla zábavnější a diváka více vtáhla. Ne vždy se to však musí každému zamlouvat…

Silvia Broom (Nicole Kidman) pracuje jako tlumočnice v Organizaci spojených národů (OSN). Její život se zničehonic radikálně změní, když se svěří s tím, že nechtěně vyslechla tajemný rozhovor. Ten byl veden v africkém dialektu, kterému téměř nikdo nerozumí. Hovor se měl týkat plánu vraždy jistého afrického prezidenta. Toto odhalené tajemství způsobí, že se tlumočnice stane terčem nájemných zabijáků. Ohlídat ji má agent z FBI Tobin Keller (Sean Penn). Ten si začne o překladatelce zjišťovat podrobnosti a začne ji podezřívat ze spiknutí. 

  • Fiktivní africký dialekt nazývaný „Ku“ je složen ze dvou skutečných afrických jazyků.
  • Jedná se o první film, kterému bylo umožněno natáčet přímo v prostorách OSN v New Yorku. Režisér Sydney Pollack se kvůli tomu dokonce sešel s tehdejším generálním tajemníkem OSN, aby získal povolení. Podmínkou bylo, že natáčení bude probíhat o víkendech, jelikož nesmí být narušen chod organizace.
  • Tři roky po natočení snímku režisér Sydney Pollack, tvůrce filmů Vzpomínky na Afriku nebo Návrat do Cold Mountain, zemřel. Ve snímku si střihl malou roli ředitele tajné služby.
  • Herečka Nicole Kidman okamžitě podepsala natáčecí smlouvu, aniž by předtím četla scénář.
  • Příběh se zakládá na skutečných událostech, které se staly v Zimbabwe. Právě v tomto státě je z tohoto důvodu film zakázán.
  • V budově OSN platí velmi přísná bezpečnostní opatření, členové štábu ovšem dostali výjimku a mohli do budovy vnášet nože kvůli natáčení.
  • Silvia Broom, kterou hraje Nicol Kidman, má na zdi ve svém bytě válečnou fotografii od světoznámého českého fotografa Antonína Kratochvíla, který žije v USA.

Na film Tlumočnice se můžete těšit na stanici Nova Cinema ve středu 11. září od 23:40.

Sledujte filmy podle skutečných událostí online na Voyo. Tisíce filmů v HD kvalitě a bez rušivých reklam. Oceňované zahraniční snímky i česká klasika, a to vše bez reklam!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady