• TV Nova
  • Více štěstí než rozumu: Snímek Seznamte se, Joe Black se svezl s úspěchem slavné ságy

Více štěstí než rozumu: Snímek Seznamte se, Joe Black se svezl s úspěchem slavné ságy

Více štěstí než rozumu: Snímek Seznamte se, Joe Black se svezl s úspěchem slavné ságy
Zdroj: ofic. zdroj / isifa.com

Některé filmy se snaží za každou cenu zaujmout jakýmkoliv způsobem diváky a vydělat co možná nejvíce peněz. Ale když má režisér dostatečně velký rozpočet na natáčení, může se stát, že na ně tak nějak zapomene. A vznikne tak příliš dlouhý snímek, který nevydělává tolik, kolik se očekávalo. Zachránit ho ovšem může fakt, že do kin se zrovna chystá velkolepé pokračování sci-fi ságy, jejíž trailer dávají před samotným filmem.

Děj filmu Seznamte se, Joe Black se odehrává kolem mediálního magnáta Williama Parrishe (Anthony Hopkins), který si užívá vše, co život nabízí a nic si neodepře. Přestože není zase tak starý, jednoho dne si pro něj přijde samotná Smrt v podání Brada Pitta. Ten už je unavený svou prací a touží více poznat život obyčejných lidí. Nabídne proto Parrishovi jedinečný obchod – ponechá mu ještě nějaký čas, ale na oplátku od něj chce naučit něco o lidském světě. Pod jménem Joe Black se seznámí i s jeho dcerou, která se do něj zamiluje bez ohledu na následky, jenže ty mohou být pro všechny fatální.

  • Předlohou pro Seznamte se, Joe Black se stal starší film Death Takes a Holiday z roku 1934, na kterém pracoval scénárista Maxwell Anderson, proto je jeho jméno uvedeno i u tohoto snímku. Podobný motiv ovšem pochází už z italských představení z 16. století.
  • Postava Anthonyho Hopkinse se jmenuje William Parrish, v angličtině se to vyslovuje jako „perish“, což v překladu znamená mrtvý nebo zemřelý.
  • Hudbu složil skladatel Thomas Newman, který byl nominován na Oscara za snímky Malé ženy, Vykoupení z věznice Shawshank, Americká krása nebo Hledá se Nemo.
FOTO:  ofic. zdroj / isifa.com
  • Původně si zde měl zahrát i herec Christopher Reeve, bohužel kvůli úrazu z roku 1995 se nemohl role ujmout.
  • Příliš pečlivý režisér Martin Brest trval na tom, aby se některé scény nesčetněkrát opakovaly. Kvůli tomu se mnohokrát na place pohádal s hercem Anthony Hopkinsem, kterého to neskutečně vytáčelo.
  • Také kvůli opakovaným záběrům dosáhl rozpočet výše až 90 milionů amerických dolarů. Jedná se tudíž o jeden z nejdražších snímků své doby, který ovšem neobsahuje žádné speciální efekty.
  • Při uvedení do kin měl snímek neobvykle vysokou návštěvnost. Mohla za to skutečnost, že k němu byla v kině připojena první upoutávka na film Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. Zarytí fanoušci této ságy si proto kupovali plné vstupné kvůli tomu, aby zhlédli pouze tento trailer.
  • Film byl přesto v americkém prostředí považován za zklamání kvůli slabým tržbám, celosvětově měl však o něco větší úspěch.
FOTO:  ofic. zdroj / isifa.com

Tento neobyčejný snímek můžete sledovat na Nova Cinema v sobotu 7. září již od 20:00 hodin nebo na téže stanici v neděli 8. září od 11:20.

len
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady