Čtvrté Toy Story tvůrci nejprve vůbec nechtěli! Proč vznikl nový závěr ságy?

Tvůrci se netajili tím, že Příběh hraček měl být uzavřenou trilogií. Co je přesvědčilo se pustit do čvrtého dílu a proč jeho příprava nakonec trvala tak dlouho?

Studio Pixar původně nemělo čtvrtý Příběh hraček vůbec v plánu. Toy Story 3 (2010), ve kterém se hračky rozloučily se svým již dospělým majitelem Andym, měl být závěrečnou kapitolou celého příběhu.

FOTO:  Nova.cz

Jak tedy došlo ke čtvrtému filmu? John Lasseter, legendární režisér a představitel studia Pixar, který má na svědomí i vůbec první Toy Story, se svěřil, že na námět přišel zničehonic spolu se svými režijními kolegy, Andrewem Stantonem, Petem Docterem a Leem Unkrichem. Při oznámení čtvrtého filmu prohlásil: „Třetí díl uzavřel příběh Woodyho a Buzze s Andym tak dobře, že jsme necítili potřebu o možném dalším filmu vůbec mluvit. Jednoho dne jsme se ale s Andrewem, Petem a Leem najednou bavili o možném ději pro čtvrtý film. Nejen, že jsem ten nápad nemohl dostat z hlavy, líbil se mi natolik, že jsem věděl, že ten film prostě uděláme – a že ho chci sám režírovat.“

K oznámení došlo již v roce 2014, což je opravdu dlouho před premiérou, která musela být odložena. Důvody? Na světlo světa během prací sem tam prosákla informace o vcelku zásadních úpravách scénáře. Tvůrci si prostě chtěli být jistí, že vysoko nastavené laťky opět dosáhnou. Další zdržení pak plynulo z odchodu jednoho z režisérů. V červenci 2017 John Lasseter oznámil, že režijní stoličku zcela přenechává svému kolegovi Joshi Cooleymu, pro něhož je čtvrté Toy Story celovečerním debutem.

Galerie


Tom Hanks, jehož hlasem promlouvá v původním znění šerif Woody, se nechal během dlouhých příprav slyšet, že by se nebránil ani dalšímu snímku. „U každého z těch pokračování, když jsme na nich začínali pracovat, říkali jsme si: ‚Určitě to chceme zkusit?‘“

Všichni tvůrci se shodují, že pro Toy Story mají prostě slabost. Nicméně přepisy ve scénaři údajně zajistily, že toto by měl být opravdový závěr a poslední kapitola Příběhu hraček.
Producent Jonas Rivera zavtipkoval, že v Pixaru se nikdy neříká nikdy, poté ale uvedl, že celý tým je nadšený s tím, jak celou ságu uzavřeli. A nejsou sami, poslední Příběh hraček již vlétl do kin ve většině světa, kde sklidil nadšené recenze i reakce diváků. Tak jak se těšíte?

Toy Story 4: Příběh hraček přichází v Čechách do kin již ve čtvrtek 8. srpna!
Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady