Jackiemu Chanovi šlo o život! Při natáčení Křižovatky vyvázl smrti jen o chlup

Jackiemu Chanovi šlo o život! Při natáčení Křižovatky vyvázl smrti jen o chlup
Zdroj: New Line Cinema

Existuje ještě vůbec nějaká kost, kterou si Jackie CHan při svých kouscích nezlomil? Zranění jsou u něho obvyklé, při natáčení Křižovatky smrti jej však od smrti dělil jen zlomek vteřiny!

Vzorný a odhodlaný policejní inspektor Lee z Hong Kongu (Jackie Chan) musí spojit své síly s lehkomyslným detektivem Carterem od policejního sboru Los Angeles (Chris Tucker). Jejich společným cílem je zachránit unesenou dceru čínského konzula a při tom se pokusit i o dopadení nebezpečného šéfa zločinecké bandy.

FOTO:  New Line Cinema

• Pro Jackieho Chana jsou zranění na denním pořádku. Není divu, tato akční legenda si zakládá na tom, že všechny kousky, ať jsou jakkoli šílené a nebezpečné, vždy provádí osobně. To se mu málem během natáčení Křižovatky smrti stalo osudným. V jedné z úvodních scén, kdy je Lee téměř rozdrcen lodními kontejnery, se Jackie při jednom z pokusů vydrápal na jeden  z kontejnerů tak, že hlavu nechal v mezeře mezi nimi. Vytáhl ji zlomek vteřiny před tím, než se kovové kolosy vážící desítky tun srazily.

Chris Tucker většinu svých replik improvizoval, jak je ostatně u něho zvykem. Režisér Brett Ratner prohlásil, že ve scéně, kdy detektiv Carter podplácí Stuckyho kvůli informacím, oba herci improvizovali do takové míry, že nebylo možné jejich rozhovor uspokojivě sestříhat do podoby plynulého dialogu a i ve výsledném filmu jsou znát drobné nedostatky v návaznosti.
FOTO:  New Line Cinema

• Do role Cartera tvůrci nejprve počítali s Martinem Lawrencem, známým například rolí parťáka WIlla Smithe ve filmové sérii Mizerové. Nabídka pak ale šla do rukou Eddieho Murphyho, který ji však odmítl, aby mohl natočit snímek Svatý muž (1998). Do role poté byli zvažován i Will Smith, než přistála v rukou Chrise Tuckera.

• Hrubý sestřih filmu byl promítnut testovacímu publiku, které se jednomyslně shodlo, že film potřebuje více scén s Jackiem Chanem. Tvůrci si tak přidali ještě několik natáčecích dnů a doplnili scénu, kde se Lee postaví více neřádům najednou před závěrečnou konfrontací a ještě scénu s gigantickou vázou.

Kultovní snímek Křižovatka smrti můžete sledovat v neděli 21. července od 21:30 na TV Nova nebo v repríze v pondělí 22. července od 23:50 na Nova Cinema.
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady