Tragický konec: Představitel hlavního padoucha z filmu Blbý a blbější spáchal sebevraždu

Tragický konec: Představitel hlavního padoucha z filmu Blbý a blbější spáchal sebevraždu

V roce 1994 natočili Bobby Farrelly a Peter Farrelly veselou komedii o dvou ne úplně chytrých mužích, kteří se vydají přes celé Spojené státy do Aspenu, aby vrátili kufřík nalezený na letišti. Po celou dobu jdou po stopách Mary, do které se oba zamilují a snaží se získat její přízeň. V bláznivé komedii si zahráli Jim Carrey a Jeff Daniels. Jak dnes herci a jejich kolegové vypadají?

Harry je ten o kapánek chytřejší z dvojice. To on se nad Lloydem slituje a řekne, že ho odveze do Aspenu svým autem ve tvaru gigantického psa. Je hodný, pro svého kamaráda by udělal cokoli. Dokud mu nezkříží cestu Mary. Jeho představitel Jeff Daniels hrál v mnoha a mnoha filmech. Blbý a blbější pro něj byl spíše odrazový můstek, který ho katapultoval do jiných sfér. Mezi jeho nejznámější filmy patří Hodiny, Kvílení, Steve Jobs a Marťan.

FOTO:  Profimedia

Lloyd je ten hloupější z dvojice, ale pro změnu velký dobrák. Jezdí s limuzínou a vozí bohaté lidi na letiště. Právě tak pozná Mary i s kufříkem, který se rozhodne jí vrátit za jakoukoliv cenu. Tedy dokud ten kufřík neotevřou a peníze nezačnou utrácet. Herce, který ztvárnil Lloyda, nemá cenu ani dlouze představovat. Jim Carey, jehož hlavní úlohou je bavit lidi. V soukromí sice velký introvert, ale na jevišti extrémní bavič, který ve finále umí zahrát cokoliv, jen se zkrátka v komediální roli cítí líp.
FOTO:  Profimedia

Mary je mladá žena, která na letišti nechá kufr s penězi, aby jimi vykoupila život svého manžela. Pozornost Harryho a Lloyda jí není úplně příjemná, ale je slušná, a tak s každým vyrazí ven. Kariéra herečky Lauren Holly čítá několik desítek filmů a seriálů. Její známá role byla v krimiseriálu Motiv. Z těch filmových by se daly vyjmenovat role ve snímcích Generace X, Zastav a nepřežiješ 2 či Vítězové a poražení.
FOTO:  Profimedia

Nicholas Andre je hlavou tříčlenné skupinky gansterů, která unesla manžela Mary a žádá po ní ohromné výkupné. V závěru padne do rukou zákona. Charles Rocket si zahrál po boku Kevina Costnera ve filmu Tanec s vlky a v oceňovaném snímku Prostřihy. Mimo Blbý a blbější se realizoval spíše ve vážnějších dramatech. Dokud jeho život předčasně nevyhasnul v roce 2005. Charles z dosud neznámých důvodů spáchal sebevraždu.
FOTO:  Profimedia

Komedii Blbý a blbější můžete sledovat ve čtvrtek 4. července od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze o den později v 16:10.
 
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady