Největší zajímavosti ze seriálové Hospody: Podivné těhotenství i řada tajemství!

Největší zajímavosti ze seriálové Hospody: Podivné těhotenství i řada tajemství!
Zdroj: TV Nova

V oblíbeném nováckém seriálu Hospoda teklo pivo proudem. Zajímá vás, kolik se ho během natáčení vypilo, co má seriál společného s Biblí, nebo čí smrt překazila jeho pokračování?

Seriál Hospoda se poprvé vysílal v letech 1996 a 1997 a stal se velmi oblíbeným – české diváky (jakožto správný pivařský národ) neomrzel ani dnes. Pokud jste jeho fanoušky a myslíte si, že vás ohledně tohoto seriálu dnes už nic nemůže překvapit, možná se budete divit...

– V titulní písni seriálu Hospoda se zpívá „Do naší hospůdky vedou jen tři schůdky.“ Ve skutečnosti jich tam ale vedlo šest.

– Pes babky Jiráskové se jmenoval Pajda i ve skutečnosti. Ale oproti jeho seriálovému protějšku mu něco přebývalo – v reálu to totiž byla fena.

– Herci jako například Ladislav Potměšil, Jiří Menzel, Bronislav Poloczek, Jan Kanyza, Jiří Krytinář nebo Pavel Vondruška, kteří v Hospodě hráli štamgasty, během natáčení pili opravdové pivo. Za jedno natáčení, trvající dva dny, spotřebovali občas i tři piva. Ovšem ač se jejich půllitry zdály být vždy plné, obsahovaly pouze třetinu skutečného obsahu. Byly totiž speciálně upravené! Každá nádoba obsahovala skleněnou výplň. Během natáčení tak herci vypili maximálně tři piva, a to ke všemu 5°, někdy 7°.

FOTO:  TV Nova

– S nápojem, který hrál v tomto seriálu hlavní roli, totiž s pivem, se během natáčení vyskytl malý problém. Jiří Menzel mu zrovna moc neholduje. Při každé scéně, kdy se měl napít, ho vždy okamžitě vyplivl. Nakonec kvůli němu museli předělat scénář a doktor Prášek si v hospodě dával víno. Skutečné ale oproti pivu nebylo, byl to rybízový džus.

– Seriál je plný tajemství. Nejen, že je skoro utajováno celé jméno doktora Práška, tedy až na jednu scénu, kdy z úst paní Práškové zjistíme, že se jmenuje Jindřich. Nikdy se nedozvíme ani jaké má příjmení kuchař přezdívaný Kachna, kterého si zahrál Josef Dvořák. V seriálu není nikdy zmínka ani o tom, jaké pivo se v hospodě točí a jak se hospoda vlastně jmenuje. V seriálu sice zazní několik jmen okolních hospod, nejčastěji je zmiňována hospoda U Brázdů a vinárna U Modráčků, ale jméno té seriálové nikdy.

– Doktora Práška měl původně ztvárnit legendární Miloš Kopecký. Bohužel v únoru 1996 zemřel, a tak roli získat Jiří Menzel.

– Hospoda má dvě série po 26 epizodách. Plánovalo se jich ale víc! Bohužel z pokračování nakonec kvůli smrti režiséra Dudka sešlo. Protivný pan domácí, kterého ztvárnil Václav Knop, se měl v další řadě seriálu stát poslancem.

– Celý seriál se točil pouze v jednom ateliéru na Barrandově a exteriéry se v něm objeví pouze jednou – to když Venca Novák běží schovat krabici s uzeninami do svého auta. Natáčení každé epizody trvalo dva dny.

– Herečka Eva Čížkovská, představitelka servírky Janinky, byla během natáčení těhotná, Nikdo si toho ale nevšiml, protože do pátého měsíce těhotenství přibrala pouze pět kilo

Seriál Hospoda můžete sledovat každý všední den od 18:50 na Nově!

Galerie

 

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady