Pomsta za kanadský žertík: George Clooney práskl, jakou má Brad Pitt chloubu

Na natáčení druhých Dannyho parťáků zjevně nebyla nuda. Ještě před jeho začátkem si Brad Pitt připravil vtípek na účet George Clooneyho. Ten ale Bradovi nezůstal nic dlužen a fórek mu pořádně oplatil.

Mají na svědomí jednu z největších loupeží v historii a teď se chystají na další prácičku. Danny a jeho parťáci si mysleli, že si budou v poklidu užívat peněz, ale jejich původní majitel Terry Benedict stále zuří a chce svoje prachy zpět. Tým šikovných zlodějů se tak musí pustit do dalšího kšeftu, aby mohli vrátit i to, co už dávno utratili, jinak riskují vězení. A jak že je chtějí získat zpátky? Mají další geniální plán.

FOTO:  Warner Bros

• Matt Damon požadoval krátce před natáčením, aby byl scénář upraven a jeho postava měla ve filmu méně prostoru. Herec totiž zrovna dokončil snímek Bournův mýtus (2004) a cítil se příliš vyčerpaný na tak rozsáhlou roli. Režisér Steven Soderbergh však jeho požadavek zamítl s tím, že jeho postava je pro příběh klíčová a jakékoli zásahy v tomto směru by se na filmu projevily negativně.

• Během natáčení v Římě odmítla hotelová ostraha vpustit Brada Pitta a George Clooneyho do budovy, protože se domnívali, že se jedná o vandráky. Herci si předtím vyrazili zaběhat a zastihla je bouřka, v níž promokli na kost.

• Než natáčení odstartovalo, rozeslal Brad Pitt celému štábu a obsazení zprávu, že George Clooney od všech požaduje, aby jej po dobu natáčení i mimo kamery oslovovali pouze jménem jeho postavy, konkrétně „pane Oceane“. Když to George zjistil, pomstil se Pittovi tím, že mu na zadní nárazník jeho vozu přilepil samolepky s nápisy „Jsem gay a chodím k volbám“ a „Malý penis na palubě“.

Galerie


• Do malé role Linusova otce původně tvůrci počítali s Clintem Eastwoodem, zahrál si ji však Peter Fonda. Scéna s ním však nakonec byla vystřižena.

• Příběh druhého dílu Dannyho parťáků vzešel ze scénáře „Čest mezi zloději,“ který původně napsal scenárista George Nolfi pro režiséra Johna Woo. Když se ale rozhodlo, že Dannyho parťáci (2001) budou mít pokračování, studio Warner Bros. požádalo Nolfiho, aby scénář za tímto účelem přepsal.

Julia Roberts, která ztvárnila postavu těhotné Tess, se musela nechat vycpávat polštářem, ačkoli byla sama těhotná. Navíc musela svému manželovi slíbit, že se bude držet dál od George Clooneyho, a tak spala pro jistotu v jiném hotelu než zbytek štábu.

Dannyho parťáci se podruhé sejdou v neděli 30. června od 21:35 na TV Nova nebo v repríze ve středu 3. července od 17:40 na Nova Cinema.
Sdílet

Nejnovější videa