Démonická panenka Annabelle se vrací do kin: Znáte její skutečný příběh?

Panenka Annabelle je ve filmech posedlá zlými silami a ohrožuje snad každého, kdo se k ní přiblíží. Myslíte si, že jde jen o výmysl scenáristů? Stejnojmenná panenka má existovat i ve skutečnosti! Opravdu je s ní cosi v nepořádku?

Annabelle byla sériově vyráběná hračka, která se ve 20. století stala v USA obrovským hitem. Mít ji doma je v té době snem téměř každého Američana. Panenku dostane k narozeninám také studentka zdravotnického oboru Donna z Connecticutu. Dívka si ji odnese na kolej, kde bydlí spolu s další studentkou Angie. Záhy se ale začnou dít znepokojující věci. Panenka totiž bez zjevné příčiny mění pozice!

FOTO:  Warner Bros

„Po týdnu nám to začalo být podezřelé. Abychom ověřily, že se panenka skutečně hýbe, záměrně jsme překřížily její ruce a nohy v dopoledních hodinách,“ tvrdí Donna. „A opravdu, každý večer, když jsme se vrátily domů, ruce a nohy zkřížené nebyly a ta věc seděla v některé z tuctu různých pozic.“ Jak to vysvětlit? V pokoji studentek se prý zanedlouho začnou objevovat také různé vzkazy psané dětským rukopisem. Jeden z nich například zní: „Pomozte nám“. Co je tím myšleno? Annabelle je podle některých zdrojů dokonce schopna provádět i fyzické útoky. Jejím cílem se prý stane mladík jménem Lou, snoubenec Angie. Jak to všechno skončí?

Dívky se v jednu chvíli rozhodnou uspořádat seanci. Během obřadu má vyjít najevo, že panenku obývá duše sedmileté holčičky Annabelle Higgins, která v minulosti zemřela přesně na stejném místě, kde dnes stojí vysokoškolská kolej. O případ se mezitím začnou zajímat američtí vyšetřovatelé paranormálních jevů Ed a Lorraine Warrenovi. Podle nich však hračku zřejmě vůbec neobývá duše malé holčičky, ale jakéhosi zlého démona, který chce z dívek vysát energii a nakonec je posednout. Proto raději hračku odvezou od studentek pryč. Dnes je uložena ve speciální vitríně v muzeu odborníků Eda a Lorraine Warrenových, v němž jsou kromě Annabelle k vidění i další tajemné předměty, které manželé během svých vyšetřování nabyli.

Je záhadami opředená panenka nebezpečná, nebo ne?

Třetí díl hororové série o Annabelle má v českých kinech premiéru 27. června 2019.

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady