Viděli jsme Captain Marvel! Jak dopadl film o nejmocnější superhrdince?

Po dlouhé době přišel ze stáje Marvel snímek, který představuje zrození nového superhrdiny. A ne jen tak ledajaký. Captain Marvel je první superhrdina ženského pohlaví s vlastním snímkem a zároveň vlastně nejsilnější bytost na straně dobra.

Nejnovější příběh z MCU (Filmový svět Marvel) diváky přenese do minulosti, mnoho let před chvíli, než se odehrají katastrofické události z filmu Avengers: Infinity War (2018). Děj Captain Marvel se odehrává v půlce devadesátých let, v době videopůjčoven plných kazet VHS, vytáčeného internetového připojení a neuvěřitelně pomalých počítačů. A samozřejmě v čase typické devadesátkové hudby.

FOTO:  Falcon

Závan retro atmosféry vám možná při sledování mírně připomene Strážce galaxie. Captain Marvel je okouzlující a místy i tak trochu ujetý superhrdinský film, podobně jako byli právě Strážci. Nový snímek je však zdaleka nekopíruje, jen se nese v podobném duchu a dělá to opravdu dobře. Příběh samotný je poměrně nelineární mišmaš mezi minulostí a přítomností. Tvůrci přeskakují mezi vzpomínkami, současností, akcí na Zemi i mimo ni bez jakéhokoli znatelného vzorce. A ono to funguje. Jedná se o nekonvenční origin (příběh o začátcích/zrození hrdiny), který vás možná donutí přemýšlet nad tím, jak vlastně má takový origin vypadat a čí origin tu sledujete.FOTO:  IMDb

Snímek zběsile přeskakuje mezi vážnými momenty k momentům hravý, vtipným, na čemž má velký podíl i digitálně omlazený Samuel L. Jackson, který ve filmu vypadá jako v době Pulp Fiction (1994). Mladý Nick Fury ve snímku dostal příjemně velký prostor a jeho představitel si to viditelně užívá. A roztomilá kočička která je hrdinům v patách je pak už jen pomyslnou třešničkou na dortu.

Celý snímek však samozřejmě stojí na hlavní hrdince, titulní Captain Marvel. Brie Larson je v hlavní roli divoká, tvrdá, ale přesvědčivá. Možná je trochu škoda, že jí scénář nevsadil do úst více vtipu, na druhou stranu je ústřední postava drsná, disciplinovaná válečnice, která je součástí řad Kree -mimozemské bojovné rasy, která se již objevila právě ve vzpomínaných Strážcích galaxie. A válečníci nevtipkují. No dobře, ne všichni.Galerie


Kree jsou uprostřed války se Skrully, rasou měňavců, a bojištěm je celý vesmír. Je trošku škoda, že ve snímku nedojde trochu více na souboje tzv. na pěsti, protože Brie Larson je v akci až překvapivě dobrá.

Captain Marvel klame tělem. Na první dojem totiž dostáváte něco takového, jako byli Strážci galaxie. Na straně druhé příjemně inovuje způsob, jakým jsou superhrdinské originy vyprávěny tak, že vás to minimálně v první chvíli vyloženě netrkne. Captain Marvel přináší dvě hodiny nabušené zábavy a nebýt toho, že Avengers: Endgame je už za rohem, dalo by se mluvit o jednoznačné blockbusterové špičce tohoto jara. Rozhodně stojí za vidění.
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady