TO BY BYLA PECKA: V hlavní roli trháku Rychle a zběsile se měl objevit známý rapper

Legendární rapper se měl objevit v jedné z hlavních rolí v prvním filmu z kultovní série Rychle a zběsile! Kterou postavu měl ztvárnit? A proč tvůrci vystřihli původní závěr snímku?

Brianovi (Paul Walker) se shodou náhod podaří stát členem party, v jejímž čele stojí Dominic (Vin Diesel). Tahle skupinka bláznů si užívá nelegální noční závody v ulicích Los Angeles. Vytuněné auťáky se řvoucími mototry se prohánějí po městě zběsilou rychlostí, aby jejich řidiči získali peníze, prestiž nebo si jen užili vysokou hladinu adrenalinu v krvi. Jenže výhry ze závodů a příjmy z podnikání by určitě nedokázaly pokrýt všechno to, co Dominic a jeho kámoši cpou pod kapoty svých vozů. Právě proto si chce Brian, policista v utajení, získat jeho důvěru a odhalit, zda není Dominic vůdcem gangu, který v poušti přepadá kamiony. Čas se krátí, protože tiráci hodlají vzít zákon do svých rukou. Vše ale komplikuje skutečnost, že se Brian zamiloval do Dominicovy sestry Mii, která neví, čím si její bratr přivydělává a rozhodně netuší, kým Brian ve skutečnosti je…

FOTO:  Universal Pictures

• Michelle Rodriguez a Jordana Brewster před začátkem produkce neměly řidičák, musely si jej tedy dodělat a navíc absolvovat náročný trénink pod vedením automobilových kaskadérů.

• Během scén Pouštních válek se v záběru objevovali skuteční řidiči vytuněných automobilů, kteří byli přizvání právě proto, aby filmová událost vypadala velkolepě. Zúčastnilo se více než 1 500 vozů.

• Vin Diesel a Michelle Rodriguez randili nejen před kamerou, během natáčení se dali doopravdy dohromady.

Galerie


• Před obsazením Paula Walkera byli do role Briana O'Connora zvažováni Mark Wahlberg, Christian Bale a dokonce rapper Eminem, který nakonec o pouhý rok později zazářil ve snímku 8. míle.

• Pro scénu závodu s přijíždějícím vlakem nebyly použity téměř žádné triky. Natočení scény vyžadovalo neuvěřitelně přesné načasování. Jediným trikem byla skutečnost, že některé záběry byly v postprodukci mírně zrychleny, aby výsledná scéna působila více dramaticky.

• Byl natočen i alternativní konec, kdy Brian O´Connor (Paul Walker) odejde od policie, přijde za stěhující se Miou (Jordana Brewster) a chce s ní zůstat. Scénu ale nakonec nepoužili, protože tvůrci chtěli pro film otevřenější konec

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady