Čtyřlístek oslaví kulatiny. A čeká ho další filmové zpracování!

Čtyřlístek oslaví kulatiny. A čeká ho další filmové zpracování!

Kdo by neznal Myšpulína, Fifinku, Bobíka a Pinďu? Oblíbený dětský časopis Čtyřlístek vznikl v roce 1969 a vychází dodnes. V roce 2013 se komiks dočkal prvního filmového zpracování, které však sklidilo spíš negativní kritiku. Příští rok Čtyřlístek oslaví kulatých 50 let od svého založení. Můžeme se při té příležitosti těšit, že kreslené postavy ožijí v novém, povedenějším filmu?

 „Rodiči“ známé české kreslené čtyřky jsou Jaroslav Němeček a Ljuba Štíplová. Jejich kocour, fenka, prasátko a zajíc hned získali obrovskou základnu fanoušků. Režie první filmové adaptace se ujal Michal Žabka. Producentem byl Miroslav Šmídmajer, který chtěl podle Československé filmové databáze natočit také celovečerního Krtečka či Křemílka a Vochomůrku. Zrealizovat se však podařilo jen Čtyřlístek ve službách krále, který je navíc kvůli problémům při dokončování o necelých 20 minut kratší.

FOTO:  Oficiální zdroj
 

Na filmovém ději se navíc nepodílel Jaroslav Němeček, ale manželé Lamkovi. Příběh je postavený na získání kamene mudrců pro Rudolfa II, se kterým pomáhají právě dětští hrdinové z Třeskoprsk. Postavičky namluvili například Ivan Trojan, Ondřej Brzobohatý či Jiří Lábus, příznivci sešitového Čtyřlístku však toto zpracování vzali spíš s rezervou.

Film totiž obsahuje podprahovou reklamu například na Pribináček, lízátko Chupa Chups, hračky z HM studia nebo dětské šampaňské. Navíc si propůjčuje mnoho prvků z Harryho Pottera jako zmíněný kámen mudrců, stroj času, lektvary, kouzla a nápadnou podobnost potterovského hippogryfa s okřídleným zvířetem, ve které se promění císařův lev.

FOTO:  Oficiální zdroj

Nyní se však Čtyřlístek dočká nového a snad i zdařilejšího zpracování. V roce 2019 totiž komiks oslaví 50. let od svého vzniku. Kromě tematických výstav a encyklopedie Čtyřlístku má vyjít také další celovečerní film, který bude celý nakreslený poctivě ručně. Jeho tvorba sice bude náročnější, ale to příznivci klasického komiksu jistě ocení.

FOTO:  Oficiální zdroj

Nový film Velká dobrodružství Čtyřlístku se bude skládat ze čtyř krátkometrážních filmů, jejichž námětem jsou čtyři nedávné komiksové příběhy od Jaroslava Němečka. Jednotlivé příběhy si budou Myšpulín, Fifinka, Bobík a Pinďa vyprávět u táboráku. Animovaný film opět zrežíruje Michal Žabka a producentem bude Petr Horák.

Každé vyprávění bude dlouhé 15 minut a zatím se jmenují Ďáblův palec, Vlkodlak, Mikuláš v pekle a Vesmírní piráti. Celý film bude nejspíš trvat 78 minut a jeho premiéru tvůrci plánují na 4. dubna 2019.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady