V animáku Polární expres se objevila scéna spojená s českou historií! Málokdo si toho ale všiml

V animáku Polární expres se objevila scéna spojená s českou historií! Málokdo si toho ale všiml
Zdroj: TV Nova

Svět je malý a Češi jej už prošlapali křížem krážem. Důkazem budiž česká stopa v animáku Polární expres. Abyste ji ale objevili, musíte se podívat mnoho a mnoho let do minulosti...

Vánoce jsou za dveřmi a všechny děti se už nevýslovně těší. No, vlastně ne všechny, jeden chlapec totiž přestává věřit. V noci 24. prosince jej probudí podivný hluk, když před jeho domem zastaví Polární expres. Ač váhá, rozhodne se do vlaku jedoucího na Severní pól nastoupit. Pomůže chlapci neuvěřitelná cesta nalézt téměř ztracenou víru?

FOTO:  TV Nova

• Film byl uveden v Guinessově knize rekordů jako první snímek, ve kterém byly všechny herecké výkony zachyceny technologií a přeneseny na počítačové modely.

• Pohyby dětských postav ztvárnili bez výjimky dospělí herci, kteří však měli upravené postroje na snímání pohybu, aby byly zachyceny správné proporce. Pohyby hlavního hrdiny nahrál samotný Tom Hanks.

• Když hlavní hrdina nastupuje do Polárního expresu, na hodinách je čas 11:55. Ten se nezmění, dokud není dán první vánoční dárek (tedy až blízko konci filmu).

Galerie


• Když chlapec poprvé potká muže na střeše vlaku, neznámý pán hraje koledu Dobrý král Václav. Ano, jde o onoho Svatého Václava, přemyslovského knížete, patrona Čech a Moravy a jednoho z tradičních symbolů českého státu.

• Dobrý král Václav (anglicky Good King Wenceslas) je velice populární anglická koleda, která bývá zpívána při příležitosti svátku sv. Štěpána, 26. prosince. Poprvé byla vydána roku 1853 a autorem textu je John Mason Neale, který, jak se později zjistilo, přeložil báseň Václava Aloise Svobody.
Koleda vypráví o dobrém panovníkovi Václavovi, jenž se svým pážetem pomáhá chudému poddanému a dokonce koná i zázraky.

• Snímek je adaptací stejnojmenné knihy od spisovatele Chrise Van Alsburga, který mimo jiné napsal i knihy Jumanji a Zathura, které se taktéž dočkaly filmové podoby.

Animovaný vánoční příběh Polární expres můžete sledovat v pátek 21. prosince 2018 od 20:00 na Nova Cinema, nebo v repríze v sobotu 22. prosince 2018 od 13:45 na tomtéž kanále.

Sledujte vánoční filmy a pohádky online na Voyo. Vyberte si z nejlepších vánočních filmů a nejlepších vánočních pohádek.


Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady