NEMŮŽETE DOSPAT? Lví král se dočká nové podoby! Hlas jedné z postav propůjčí i Beyoncé

NEMŮŽETE DOSPAT? Lví král se dočká nové podoby! Hlas jedné z postav propůjčí i Beyoncé
Zdroj: Oficiální zdroj

Filmové studio Disney v posledních letech úspěšně vypouští nová zpracování svých proslulých animovaných pohádek. Letošní Kráska a zvíře je stále nejvýdělečnějším filmem roku a studio chystá na stříbrné plátno převést i svůj drahokam z roku 1994 - Lvího krále!

Po vzoru Knihy džunglí režisér Jon Favreau a Disney připravují „hranou“ verzi animované klasiky Lví král. Čerstvě vychází první teaser trailer, který je krátkou ochutnávkou toho, jak film bude vypadat. Nutno podotknout, že z ukázky působí film opravdu skvěle. Otázkou však zůstává, zda Lví král fotorealistickou předělávku potřebuje a jestli změna vizuálu příběh nějak zásadně obohatí. Dozvíme se to příští rok v červenci, kdy má film premiéru.
V Americke už byla oznámena i herecká (respektive daberská) jména. Svou roli otce Mufasy si zopakuje James Earl Jones, jenž je známý především svým ztvárněním Dartha Vadera ze sci-fi fenoménu Star Wars. Hlavní postavu Simby bude dabovat hvězda komediálního seriálu Atlanta Donald Glover, zlému padouchovi Scarovi pak svůj hlas propůjčí Chiwetel Ejiofor (12 let v řetězech). Ve filmu zazní i hlas popové zpěvačky Beyoncé, jež si zahraje Nalu, Simbovu družku a matku jeho dvou dětí.

FOTO:  Profimedia

Kromě Lvího krále Disney rovněž chystá Aladdina, kterého má režírovat Guy Ritchie (Sherlock Holmes, Král Artuš: Legenda o meči), nebo ušatého létajícího slona Dumba. Toho se ujme Tim Burton (Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů).


Sdílet

Nejnovější videa

Články