Noc filmových nadějí zná své vítěze. Jak proběhlo slavnostní vyhlášení vítězných snímků?

Noc filmových nadějí zná své vítěze. Jak proběhlo slavnostní vyhlášení vítězných snímků?
Zdroj: TN.cz

Noc filmových nadějí je tradiční přehlídka toho nejlepšího, co v loňském roce vzniklo na českých a slovenských filmových školách. Které filmy se porotě nejvíce líbily?

16. listopadu od 19 hodin proběhl v pražském kině BioOko již 11. ročník soutěžního festivalu studentských filmů Noc filmových nadějí. TV Nova i TV Markíza navíc tradičně od půlnoci ukáží nejlepší studentské filmy na svých televizních stanicích.

FOTO:  TV Nova

Noc filmových nadějí je výběrem studentských filmů a také soutěží pro mladé tvůrce. Zúčastnit se mohou veškeré školy s audiovizuální tvorbou z Česka a Slovenska. Hodnotit je bude odborná porota ve složení, které je již tradiční: producent Radim Procházka, herečka a režisérka Petra Nesvačilová, hudební skladatel Jan P. Muchow, režisér Juraj Deák a scénárista a dramaturg Stanislav Dančiak ml.
FOTO:  oficiální zdroj

Vyhlášen byl nejlepší animovaný, dokumentární a hraný film. Předávání cen autorům vítězných snímků proběhlo při slavnostního vyhlášení, které bude 16. listopadu od 20 hodin v kině BioOku.Poté zde v noci z 16. na 17. listopad bude odvysílán výběr studentských filmů. Vy se na ně můžete po půlnoci exkluzivně podívat na NovaPlus.cz!
FOTO:  TN.cz

Tento autorský projekt TV Nova a letos nově i TV Markíza podporuje mladé filmové talenty a nastupující filmovou generaci. Loni bylo do projektu přihlášeno až 70 snímků a rozdány ceny ve výši 80 000 Kč, ocenění mladí tvůrci byli pozváni do pořadu Snídaně s Novou, kde představili vítězný snímek, a také získali mediální podporu v publicistických pořadech a online portfoliu skupiny Nova.

 

Generálním partnerem Noci filmových nadějí byla společnost SLEVOMAT, partnery akce společnosti KAUFLAND, McDonald´s a Biofilms rental. 

Sdílet

Nejnovější videa

Články