JIŽ BRZY: Novou scénu Divadla J. K. Tyla ozdobí pestrobarevný muzikál

JIŽ BRZY: Novou scénu Divadla J. K. Tyla ozdobí pestrobarevný muzikál
Zdroj: TV Nova

Soubor muzikálu Divadla J. K. Tyla v Plzni připravuje jeden z nejznámějších muzikálů legendární autorské dvojice Tim Rice a Andrew Lloyd Webber – Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť, který bude mít premiéru 1. prosince na Nové scéně DJKT.

Muzikál vznikl v roce 1968 jako čtvrthodinové školní představení pro děti. Během let autoři pop kantátu, inspirovanou starozákonní legendou o Josefovi, jeho úžasném plášti a schopnosti vykládat sny, rozpracovali na dvouhodinovou „celovečerní“ show v dimenzích muzikálu superlativů.

FOTO:  TV Nova

Plzeňskou inscenaci nastuduje režisérka a šéfka souboru opereta/muzikál Národního divadla moravskoslezského v Ostravě Gabriela Petráková, jež režírovala i úspěšné ostravské uvedení v roce 2012, s využitím překladu Michaela Prostějovského. „Josef je jediný úžasný biblický příběh v rytmu rock 'n' rollu se skvělými melodiemi, plný humoru i ponaučení. Herce i diváky baví přesně 50 let, ačkoliv vypadá, že vznikl včera,“ komentuje muzikál Prostějovský. V titulní roli se představí mladý člen souboru Pavel Klimenda, který se několik let věnoval párovému akrobatickému rock ‘n‘ rollu a může se pyšnit třemi tituly mistra České republiky a třetím místem na mistrovství Evropy. V roli Vypravěčky, která společně s dvacetičlenným dětským sborem provází celým dějem, ztvární Kateřina Falcová.

FOTO:  TV Nova

Divadlo J. K. Tyla uvedením muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť navazuje na veleúspěšné Kočky stejného skladatele a navíc připomíná 50. výročí vzniku této prvotiny populární autorské dvojice Lloyd – Rice. 
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady