Pokračování AKČNÍHO NÁŘEZU Na hraně zítřka: Tom Cruise bude znovu umírat!

Pokračování AKČNÍHO NÁŘEZU Na hraně zítřka: Tom Cruise bude znovu umírat!

Akční snímek Na hraně zítřka si okamžitě získal srdce mnoha fanoušků, a to i těch, kteří se zprvu tvářili skepticky. Dvojka byla oznámena již před časem. Dočkají se tedy diváci pokračování?

Scenárista Christopher McQuarrie se podělil o novinky ohledně pokračování akčního scifi nářezu Na hraně zítřka. McQuarrie je mimo svou letitou praxi scenáristy, kdy se podepsal pod perlami jako Obvyklí podezřelí (1995), Valkýra (2008) nebo právě pod prvním dílem Na hraně zítřka (2014), taktéž známý jako režisér posledních dvou dílů ze série Mission: Impossible. Při tomto výčtu se dá říct, že si s Tomem Cruisem rozhodně padli do noty.

Na hraně zítřka byl příjemným překvapením, volná adaptace japonské mangy „All You Need Is Kill“ (Musíš jen zabíjet) s Tomem Cruisem v hlavní roli potěšila nabušenou akcí na pomezí science-fiction nejednoho filmového fanouška.


V době, kdy se snímek proháněl po plátnech kin, bylo možné zaslechnout kladné recenze i od těch, kteří Toma Cruise nemají zrovna v oblibě. Ve filmu si totiž mohli užít jeho smrt. Mnohonásobnou. V boji proti mimozemské invazi je totiž zabit jedním z vetřelců, mimozemšťanova krev hlavního hrdinu potřísní ještě před tím, než Cage naposledy vydechne, a daruje mu mimozemšťanovu schopnost, díky které měli vetřelci celou dobu navrch: v případě smrti se vrátí čas na začátek dne.

Plány pro Na hraně zítřka 2, které nyní nese název „Live Die Repeat and Repeat,“ což by se dalo přeložit jako „Žít a zemřít, znovu a znovu,“ začal režisér jedničky, Doug Liman, oficiálně přípravovat v létě 2017. Často v souvislosti s projektem zmiňoval, že by k pracím nedošlo nebýt velice pozitivní a neutuchající odezvy fanoušků. První verze scénáře byla dokončena v říjnu, nicméně Emily Blunt a Tom Cruise se tak úplně nesešli v otázce pracovního rozvrhu. Vše navíc zbrzdilo zranění Toma, který si při natáčení Mission: Impossible – Fallout (2018) zlomil kotník.

Na jaře 2018 pak Emily oznámila, že se scénář přepisuje, nicméně z námětu jsou všichni nadšení a samotného natáčení se nemohou dočkat. Slibují, že se vysvětlí všechny otázky, které jednička zanechala. Jak to tedy aktuálně s filmem vypadá?

Galerie


O čem by dvojka měla být? Veškeré informace, které byly o ději uvolněny, vyšly na světlo světa již na začátku roku. Shrnutí si můžete přečíst zde: Na konci záři 2018 se pak Christopher McQuarrie, již zmiňovaný scenárista, vyjádřil k otázce „dvojky,“ kterou mu na Twitteru položil jeden z fanoušků: „Děláme na tom. Netuším ale, kdy začneme natáčet.“

Může se to zdát jako lehce negativní oznámení, nicméně je třeba vzít v potaz, že herci, režisér i scenárista jsou hvězdami první kategorie. To znamená, že jsou bohužel natolik vytížení, že dostat je na několik týdnů na stejné místo, není tak úplně sranda. Nicméně internet si šeptá, že termíny natáčení v roce 2019 budou brzy potvrzené a snímek by se tak mohl do kin dostat dříve, než by se na první pohled mohlo zdát.

 


 
Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady