PROKLETÝ FILM: Trhák Temný rytíř je opředen mnoha incidenty. Řádila i smrt

PROKLETÝ FILM: Trhák Temný rytíř je opředen mnoha incidenty. Řádila i smrt
Zdroj: TV Nova

Dříve se kvůli několika incidentům proslýchalo, že filmy se Supermanem jsou prokleté. Když přišel snímek Temný rytíř, zdálo se, že Batman přebral štafetu…Posuďte sami!

Během natáčení druhého dílu batmanovské trilogie režiséra Christophera Nolana zemřel člen oddělení speciálních efektů Conway Wickliffe. Šlo v podstatě o kaskadéra, který ale neměl za úkol zastupovat před kamerou slavné herce. Byl to kameraman, který se specializoval na natáčení v nebezpečných podmínkách a měl za sebou hity jako Batman začíná (2005), Potomci lidí (2006) nebo třeba bondovky Dnes neumírej (2002) a Casino Royale (2006).

FOTO:  TV Nova

Během osudné chvíle Conway nabíral testovací záběry před natočením akční sekvence, při které dojde k výbuchu Batmobilu. Půlkou těla byl vykloněn z vozu, který sledoval Batmanovo vozidlo. Jenže v náročné zatáčce jeho kolega, taktéž kaskadér, nezvládl řízení. Dostali se do smyku, vyjeli z dráhy a vrazili do stromu. Conway utrpěl vážná zranění a na místě zemřel.

Wickliffova smrt je jen prvním incidentem, který vedl k diskuzím o tzv. „Batmanově prokletí“. Jistě jste slyšeli o Heathu Ledgerovi, představiteli Jokera, který krátce po natáčení zemřel v důsledku předávkování léky.

V závěrečných titulcích Temného rytíře je uvedeno, že snímek je věnován vzpomínce na Conwaye Wickliffa a Heatha Ledgera.
FOTO:  TV Nova

Samotný Batman, herec Christian Bale, byl den před velkou premiérou snímku obviněn z napadení své vlastní matky. Hvězda byla dokonce zatčena. Ke konfliktu došlo tak, že Christianova matka urazila hercovu ženu, modelku Sandru Blažić. Jak se později vysvětlilo, Bale matku napadl pouze slovně, a to ve snaze hájit svou manželku. K fyzickému napadení vůbec nedošlo. Herec byl z vazby propuštěn po několika hodinách.

Nepříjemné kvarteto událostí pak pomyslně uzavírá Morgan Freeman, který několik dní po premiéře filmu ztratil kontrolu nad svým vozem. Automobil při jízdě po dálnici vyletěl z vozovky a několikrát se přetočil. Oscarový herec utrpěl závažná zranění a musel být letecky převezen do nemocnice, kde podstoupil několik zákroků. Z nehody se naštěstí plně zotavil.

Galerie


Řada nešťastných příhod, říkáte si? Přičtěte si smrt komparzisty při nehodě během natáčení pokračování Temného rytíře s názvem Temný rytíř povstal (2012). Muž údajně beze slova opustil plac a po chvíli byl nalezen poblíž v bezvědomí. Bohužel se ho již nepodařilo oživit. Na tom prokletí možná vážně něco bude…


Americký trhák Temný rytíř můžete sledovat v neděli 21. října 2018 od 20:00 na Nova Cinema nebo v repríze v pondělí 22. října 2018 od 15:25 na tomtéž kanále.
Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady