FOTO: Kam se poděl Mireček z Básníků? Ve válce přišel o všechno!

FOTO: Kam se poděl Mireček z Básníků? Ve válce přišel o všechno!
Zdroj: oficiální zdroj

Kdo by zapomněl na Mirečka, studenta medicíny z Afriky, kterého si zamilovali fanoušci filmových Básníků. Po dvou filmech jako by se ale po jeho představiteli slehla zem...

Jako televizní moderátor Konžské republiky se vydal do tehdejšího Československa, aby zde studoval na FAMU režii. Tam si Josepha Dielleho vyhlédl režisér Dušan Klein, který ho obsadil do role zahraničního studenta medicíny Mirečka, ve snímku Jak básníci přicházejí o iluze (1984) a posléze i v pokračování Jak básníkům chutná život (1987).


Široký úsměv, roztomilá čeština a neutuchající touha po ženské náruči. Tím si získal Mireček sympatie spousty diváků. Nikdo ze štábu s ním ale již roky není v kontaktu. Poslední, kdo s ním prokazatelně mluvil, byla investigativní novinářka a humanitární pracovnice Markéta Kutilová. 
Mirečka vypátrala v roce 2008 přímo v jeho rodném Kongu.

FOTO:  Markéta Kutilová


Joseph potvrdil, že na nikoho již nemá kontakt. V Mirečkově domovině o jeho slávě nemá nikdo tušení a samotný představitel zahraničního medika už nemá ani kazetu s filmem. V Kongu proběhla v devadesátých letech občanská válka, při které Josephovi vyrabovali dům. Dle jeho slov mu byl ukraden i diplom z FAMU, zůstalo mu jen několik fotografií. 

Češtinu již zapomněl, pamatuje si jen pár slov, jako slivovice, pivo, holky.

Galerie


V době, kdy se s ním Markéta setkala, Joseph řídil místní televizní společnost. Vyjádřil se, že by se jednou do Čech rád vrátil.
Na Mirečka můžete zavzpomínat ve snímku Jak básníci přicházejí o iluze v neděli 14. října 2018 od 16:45 na TV Nova nebo v repríze v úterý 16. října 2018 od 18:05 na Nova Cinema.


Na film se můžete také podívat na portálu NOVAPLUS.cz.
Sdílet

Nejnovější videa

Články