• TV Nova
  • Film Ženy v pokušení si vydělal 12 miliónů za víkend! Jenže to není zdaleka všechno...

Film Ženy v pokušení si vydělal 12 miliónů za víkend! Jenže to není zdaleka všechno...

Film Ženy v pokušení si vydělal 12 miliónů za víkend! Jenže to není zdaleka všechno...

Česká komedie Ženy v pokušení skrývá několik zajímavých faktů, které jste zřejmě netušili. O co jde?

Čtyřicátnice Helena má manželskou poradnu a jednoho dne zjišťuje, že se do situace, které řeší se svými pacienty, dostala i ona sama. Její manžel jí zahýbá s mladinkou mulatkou a život se jí od počátku změní. V krizi se Heleně snaží vypomoct její dcera Laura, která současně prožívá svou první opravdovou lásku a její matka Vilma, která je svérázná bývalá herečka. Vilma je velkým extrovertem a v životě si užívala s řadou mužů, přičemž Laura je spíš tichá a milá dívka. Tyto tři rozdílné ženy řeší životní trable s humorem a přes všechny problémy se sbližují.

Co jste o filmu zřejmě nevěděli?

- Vilmin pohřeb se koná ve strašnickém krematoriu a pozůstalí se mohou podívat na zesnulou v rakvi. Ve skutečnosti v prostorách této obřadní síně tato možnost vůbec není, v prostorách je rakev vždy zavřená.

- Herečka Eliška Balzerová (Vilma) získala za nejlepší herecký výkon ve vedlejší roli Českého lva. Film získal další ocenění, a to divácky nejúspěšnější film.

- Režisér Jiří Vejdělek se ujal i muzikálové verze filmu, ke kterému skládal hudbu František Soukup ze skupiny Nightwork.

- Za první víkend si film v českých kinech vydělal neuvěřitelných 12,1 miliónů korun.

- Herci Lenka Vlasáková (Helena) a Vojtěch Dyk (Jakub) hrají ve filmu partnery, kteří mezi sebou mají velký věkový rozdíl. Zajímavostí je, že si oba herci našli podobné věkové typy. Lenka Vlasáková si našla o 6 let mladšího partnera Jana Dolanského a Vojtěch Dyk má o pět let starší partnerku Tatianu Vilhelmovou.

FOTO:  ČSFD

- Herci Eva Nosálková-Leinweberová a Martin Plachát ve filmu představují manžele Fabiánovi. O několik let dříve si spolu zahráli ve filmu Účastníci zájezdu.

- Hudební skupina Nightwork, jejímiž členy byli také Vojtěch Dyk, František Soukup či Jakub Prachař, k filmu složila skladbu „Slunce v duši“, která ale ve snímku nezazní. Záběry z filmu se však objevují ve známém videoklipu. Tato skladba patřila k postavě Jiřího Macháčka.

Na komedii Ženy v pokušení se můžete těšit v sobotu 8. září od 17:45 na stanici Nova Cinema.

Galerie


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Jiří Menzel a jeho Donšajni: O Oscara ucházející se snímek nese jistá smutná i milá fakta

Složité natáčení Rafťáků: Hvězda z Ordinace dělala filmařům těžkou hlavu. Něco nešlo, něco nechtěla!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady