Z PRINCEZNY STRIPTÉRKOU?! Původní verze filmu Kouzelná romance byla hodně temná

Z PRINCEZNY STRIPTÉRKOU?! Původní verze filmu Kouzelná romance byla hodně temná
Zdroj: Profimedia

Nezřídka snímek ujde dlouhou cestu od prvotních plánů k realizaci a někdy projde poměrně razantními změnami. Pohádka Kouzelná romance to ale vzala od podlahy...

Pohádkovou princeznu Giselle (Amy Adams) zlá královna (Susan Sarandon) přemístí do současnosti do města New York. Tam kráska z minulosti potkává právníka (Patrick Dempsey) a po jeho boku je nucena přehodnotit své postoje a názory na život a lásku...

Za původními písněmi pro Kouzelnou romanci stojí veleúspěšná dvojice autorů – skladatel Alan Menken a textař Stephen Schwartz kteří stojí například za hudbou ke klasickým animákům Pocahontas (1995) či Zvoník u Matky Boží (1996).

FOTO:  Profimedia

Co jste o rodinné romantické komedii Kouzelná romance nevěděli?

Ve scéně, kdy je Edward na střeše autobusu, lidé kteří projíždějí okolo ve vyhlídkových autobusech, ukazují si na něj a smějí se, nejsou komparz. Jednalo se o skutečné turisty.

• Ve snímku si odbylo svůj pěvecký debut mnoho herců, v čele s Patrickem Dempseyem. Jediná z hlavních postav, která si nezazpívala, je Nancy, kterou ztvárnila Idina Menzel. Ta je velmi oceňovanou muzikálovou herečkou na Broadwayi a dle svých slov byla nabídkou, kdy se od ní požadovalo pouze si zahrát a nikoli zpívat, upřímně potěšená. Idina získala celosvětovou popularitu díky propůjčení hlasu postavě ledové královny Elsy v animáku Ledové království (2013).• Právnická firma, ve které je zaměstnán Robert, se jmenuje Churchill, Harline, a Smith. Jedná se o jména autorů hudby k legendárnímu animáku Sněhurka a sedm trpaslíků (1937).


FOTO:  Profimedia


Svatební šaty, které nosila Giselle, vážily 20 kg. Její představitelku Amy Adams musela naučit kaskadérská dublérka jak se v těžkých šatech hýbat.

• Giselle měla být původně blondýnka, ale tvůrci si během příprav uvědomily, že jako zrzka bude vhodnější…

Jedná se o první celovečerní snímek studia Disney kombinující skutečné herce a klasickou animaci od Falešné hry s králíkem Rogerem (1988).


GalerieSpolečnost Disney měla původně v plánu zařadit Giselle mezi klasické Disney Princezny. Z toho však sešlo, když si hlavouni uvědomili, že zařadit skutečnou herečku mezi kreslené princezny je vcelku drahá legrace. Museli by totiž Amy Adams doživotně platit poplatky za využití její podoby.

• O roli Giselle se ucházelo více než 300 hereček. Amy Adams šla na casting jako číslo 275.

• Prvotní plány na tento projekt vznikaly již v 90. letech a mělo se jednat o snímek zaměřený na dospělé diváky. Jeden z prvních nástřelů scénáře obsahoval scénu, kdy je Giselle omylem považována za striptérku.

• Nancy a Robert měli původně mít spolu duet, scéna však byla nakonec vystřižena.Kouzelnou romanci můžete sledovat v sobotu 18. srpna 2018 od 14:45 na TV Nova nebo v repríze v neděli 19. srpna 2018 od 13:50 na Nova Cinema.
NEPŘEHLÉDNĚTE:

Legendární Sněhurka a sedm trpaslíků: Jak vznikl hlas zlé královny? Neuvěříte, co si herečka vyndala z těla!

CENZURA: Tvůrci Falešné hry s králíkem Rogerem z filmu na poslední chvíli odstranili pikantní detail

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady