• TV Nova
  • CENZURA: Tvůrci Falešné hry s králíkem Rogerem z filmu na poslední chvíli odstranili pikantní detail

CENZURA: Tvůrci Falešné hry s králíkem Rogerem z filmu na poslední chvíli odstranili pikantní detail

CENZURA: Tvůrci Falešné hry s králíkem Rogerem z filmu na poslední chvíli odstranili pikantní detail
Zdroj: Oficiální zdroj

Bob Hoskins, představitel hlavního hrdiny v kultovním snímku na pomezí hraného filmu a animáku, si díky své velké roli rozházel vztahy se synem. Kvůli čemu s ním jeho potomek nechtěl promluvit?

Steven Spielberg se jako producent spojil s režisérem Robertem Zemeckisem a dali vzniknout kultovnímu snímku Falešná hra s králíkem Rogerem, kde spolu na stříbrném plátně vůbec poprvé bok po boku účinkují skuteční herci a animované postavičky. Film je totiž založený na příběhu animovaných postaviček, které mimo film prožívají radosti a starosti každodenního života stejně jako lidé z masa a kostí.

Postavičky sice žijí v animovaném městečku Kreslounov, ale často se potulují po hollywoodských studiích. Harmonie je narušena ve chvíli, kdy je zabit majitel pozemků Kreslounova a podezření padne na bílého králíka Rogera. A když je tu padouch, musí se zákonitě objevit i zástupce strany dobra - do případu se tak připlete soukromý detektiv Eddie Valiant (Bob Hoskins), který musí bojovat proti sadistickému soudci (Christopher Lloyd), který hodlá Kreslounov srovnat se zemí a místo něj vybudovat dálnici.

FOTO:  Oficiální zdroj


• Dodnes je Falešná hra s králíkem Rogerem nejlepší kombinací hraného filmu a animace, kterou překoná snad jen počítačová technologie. Velký podíl na autentičnosti má také představitel Eddieho Valianta, který v prázdném prostoru dokázal neuvěřitelně dobře vnímat své neexistující partnery. Příběh propojuje dva zdánlivě neslučitelné americké filmové žánry 40. let: kreslenou grotesku s kriminálním příběhem. Výprava, kostýmy i nasvícení jsou laděné do podoby klasických filmů „noir“.

• Jako úplně první živá postava se ve filmu objeví v roli režiséra Raoula Joel Silver - producent filmů Predátor, Smrtonosná past nebo Matrix, pro kterého to byla jediná herecká zkušenost. Zemeckis chtěl, aby se ve filmu jako první člověk objevila úplně neznámá tvář.

• V úplně první verzi filmu bylo na okamžik možné vidět rozkrok Jessicy Rabit, když po nárazu taxíku do lampy Jessica vyletí z auta.

Galerie• Film se finální podoby dočkal až 12 hodin před oficiální premiérou! Tvůrci se tedy dali pořádně načas.

• Políčka filmu byla zvětšena na fotografie, přes které animátoři natáhli folie a ručně na ně dokreslili figurky a dekorace. Výtvarníci namalovali celkem 82 000 animovaných okének, které poté přenesli zpět na film pomocí kamer.

• Autor knižní předlohy "Who Censored Roger Rabbit" Gary Wolf dostal nápad na propojení kresleného králíka a detektiva ze skutečného světa na základě televizní reklamy na vločky.

FOTO:  Oficiální zdroj


• Bob Hoskins prohlásil, že dva týdny po shlédnutí filmu s ním jeho syn nepromluvil ani slovo. Když mu konečně odpověděl na dotaz, proč s ním nemluví, byl Bob celkem překvapený. Tím důvodem bylo, že Bobův syn nemohl uvěřit, že jeho otec natáčel s hrdiny jako je třeba Bugs Bunny a nedovolil mu se s nimi setkat. Inu, ty děti.

• Jedná se o jediný snímek, kde se bok po boku objevily animované postavičky společností Walt Disney a Warner Brothers. Snímek produkovala společnost Disney a studio Warner Bros. souhlasilo s využitím jejich animovaných „hvězd“ Bugse Bunnyho a Kačera Daffyho s podmínkou, že budou na plátně stejně dlouho, jako jejich disneyovští konkurenti Mickey Mouse a Kačer Donald. Kvůli této podmínce se tak všechny čtyři postavičky vždy objevují zároveň.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Známý komik vzteky bez sebe. Jeho honorářem za Aladina si studio Disney pěkně pošpinilo pověst!

Kniha džunglí: V legendárním animáku měli zpívat Beatles! Přišla však zrada
Kir
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady