Elvis Presley na natáčení akčňáku Království ohně? Jeden z herců měl velmi bizarní požadavek!

I během natáčení temného akčního filmu může být na place legrace. Obzvláště pokud si ji tropí herci ze sebe navzájem, a to kvůli nezvyklým požadavkům, které si kladou v rámci příprav na svou roli.

V Londýně se dvanáctiletý chlapec stává svědkem toho, jak jeho matka neúmyslně probudí draka. Stačilo pouhých dvacet let a svět je po boji s tímto drakem a jeho mláďaty téměř zničen. Absoluntní vyhlazení lidské populace je nyní reálnou hrozbou. Quinn (Christian Bale) má za úkol toto nebezpečí odvrátit a udržet svou malou komunitu při životě. Do jejich nepříliš úspěšného boje přichází Američan Van Zan (Mathew McConaughey), který údajně ví, jak draky porazit a zachránit tak lidstvo…

FOTO:  Archiv TV Nova


• Natáčelo se hlavně v Irsku v národním parku Wicklow Mountains. Filmaři dostali svolení k natáčení za podmínky, že oblast po sobě uklidí a krajinu nijak neponičí.

• Ztvárnění dračích schopnosti, jako je chrlení ohně, je inspirováno dvěma zvířaty současnosti: kobrou plivající jed a střevlíkem, který na svou obranu vypouští odpudivou směs.

• V roce 2015 Alexander Siddig, představitel Ajaye, v jednom rozhovoru prohlásil: „Jediné, co si z natáčení pamatuji, je první den. Asistent režie nakráčel do karavanu, kde jsme dostávali make-up a prohlásil, že Matthew McConaughey dorazí za 15 minut a že má na nás jeden požadavek. Nemáme jej oslovovat „Matte,“ ani „pane McConaughey,“ ale pouze jménem jeho postavy (Van Zan). A to i když ho potkáme třeba večer ve městě v baru. Pamatuji si to hlavně proto, že když odcházel z karavanu, řval jsem za ním z okénka, že jedině, pokud mi on bude říkat Elvis. Ale Matt mi neříkal Elvis. Vlastně mě za celou dobu natáčení neoslovil žádným jménem!“

Galerie• Snímek je zasazen do alternativní historie, kdy dinosauři nevyhynuli kvůli srážce země s asteroidem, ale byli vyhubeni draky.

• Píseň, která hraje na hradě během oslav, je „Fire“ od Jimiho Hendrixe.

• V době, kdy produkční tým teprve začínal vybírat místa k natáčení, se počítalo s obsazením Arnolda Schwarzennegera do jedné z hlavních rolí.

• Během natáčení tohoto snímku byli Christian Bale a Gerard Butler ve světě relativně neznámí. Tento snímek se však dá považovat jako jejich hollywoodský start, po kterém natočili spoustu filmů a zařadili se k hollywoodské smetánce.


Do Království ohně se můžete vypravit ve středu 8. srpna 2018 od 23:30 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

BATMAN ZAČÍNÁ: Kdo měl původně hrát hlavní roli? S touto volbou byste asi spokojení nebyli!

ARCHIVNÍ FOTO: Poznáváte ho? Z tohoto klučiny je dnes jeden z nejuznávanějších herců!

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady