Vyhazov režiséra i stovky lidí ze štábu: Natáčení westernu Tombstone doprovázely obrovské trable

Vyhazov režiséra i stovky lidí ze štábu: Natáčení westernu Tombstone doprovázely obrovské trable
Zdroj: oficiální zdroj

Natáčení westernu Tombstone s Kurtem Russellem i Valem Kilmerem v hlavních rolích, který je mezi diváky pochvalovaný, bylo plné překvapení. Kdo byl přímo „za pochodu“ vyhozen a jaké komplikace způsobilo neustálé přepisování scénáře? Co možná ani netušíte.

Příběh snímku Tombstone vypráví o stejnojmenném městečku, které se stalo legendou. Na místo, kde lidé žijí mimo zákon, přijíždí soudce Wyatt Earp (Kurt Russell), aby zde společně se svou rodinou začal nový život. Jednoho dne je vlivem okolností vtažen do krvavé přestřelky, v jejímž důsledku zemře jeho bratr. Wyatt zpočátku nechtěl do dění v městečku nikterak zasahovat, po této události se však rozhodne vyčistit Tombstone od padouchů, a to jednou provždy...

FOTO:  oficiální zdroj


Co jste o akčním i dramatickém westernu Tombstone dost možná netušili?

- Scénář k filmu napsal Kevin Jarre, který se chopil také režie. Natočil několik scén, než byl produkčním studiem vyhozen. Zdálo se, že je natáčení u konce, a proto se Kurt Russell rozhodl přemluvit všechny osoby s filmem spojené, aby u natáčení setrvali. Zároveň sám snímek režíroval, dokud studio neposlalo George P. Cosmatose, aby film dotočil.

- Původní scénář obsahoval také postavu Clantona, kterou měl ztvárnit Robert Mitchum. Ten se však během svého prvního natáčecího dne ošklivě zranil při pádu z koně, a tak nebyl schopen v natáčení dál pokračovat. Jeho postava pak byla úplně vyškrtnuta.

FOTO:  oficiální zdroj

- Do role Wyatta Earpa byl původně zvažován Richard Gere.

- Všechny kníry, které postavy nosí, jsou pravé.

- Hlavní hrdina filmu Wyatt Earp skutečně existoval. Žil mezi lety 1848 - 1929. Je známý právě svou účastí v přestřelce u O. K., o které snímek vypráví.

- Prvotní scénář obsahoval spoustu hlavních i vedlejších postav, přičemž měly všechny i svou vlastní dějovou linku. Vzhledem k úpravám scénáře bylo z natáčení vyhozeno více než 100 herců a členů štábu.

Galerie

Snímek Tombstone sledujte v úterý 7. srpna 2018 ve 22:10 na Nova Cinema.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SMUTNÉ ODHALENÍ: Kevin Costner se ukázal jako pořádný křivák. Při natáčení se snažil zničit konkurenci

DRSNÉ NATÁČENÍ akčního westernu: Herci trpěli, hlavní hvězda se nemohla pořádně najíst!

Sdílet

Nejnovější videa

Články