Přes 140 hudebníků doprovodí projekci kultovního Matrixu v Praze

Přes 140 hudebníků doprovodí projekci kultovního Matrixu v Praze
Zdroj: TV Nova

Do Česka poprvé míří akce Matrix Live – Film in Concert. Projekce kultovního science fiction filmu bude v sobotu 8. září s doprovodem Filharmoniků města Prahy a Vysokoškolského uměleckého souboru Univerzity Karlovy. Vystoupí ve velkém sále Kongresového centra Praha pod taktovkou autora soundtracku, skladatele Dona Davise.

„Pražský koncert bude v evropském měřítku unikátní. Dosud totiž v Evropě nebyla projekce Matrixu s účastí sboru,“ doplnil za organizátory Nikola Bojčev. Na jednom pódiu se sejde víc než 140 hudebníků. Pěveckého sóla se ujme člen slavného chlapeckého sboru Boni Pueri.

 

„Matrix má opravdu velkolepé obsazení. Na bicí nástroje zahraje devět muzikantů. Museli jsme také objednat dva velké klavíry, několik speciálních dechových nástrojů. Neděláme žádné kompromisy, projekt přinášíme v nejlepší možné kvalitě,“ dodal Bojčev.

 

FOTO:  TV Nova

Film bude promítán v původním znění s českými titulky, a to ve vysokém rozlišení na 16 metrů širokém plátně. Skladatel Don Davis napsal pro Matrix víc než 80 minut původní hudby, která získala prestižní cenu BMI.


„Projekce Matrixu s orchestrem je pastvou pro uši i pro oči, protože muzikanti hrají prakticky po celou dobu promítání. Projekt Matrix Live je svou náročností i jako zážitek srovnatelný například s velmi úspěšným Pánem prstenů,“ vysvětlil Nikola Bojčev a doplnil: „Kongresové centrum Praha má oproti velkým sportovním halám výhodu v lepší akustice. A kvalitní zvuk je v případě koncertu prioritou.“


Před pražským koncertem mají fanoušci příležitost zúčastnit se diskuze s exkluzivním hostem koncertu, skladatelem Donem Davisem. „Do Prahy se moc těším. Čeští hudebníci patří ke světové špičce. Mám také rád pivo, a to české je vyhlášené,“ řekl skladatel Don Davis. Ten spolupracoval už několikrát s uznávanými režiséry Wachowskými. Trilogie Matrix je jejich nejslavnějším dílem. Natočili také sérii Animatrix nebo thriller Past.


Vstupenky na koncert Matrix Live jsou k dostání na webu www.matrixlive.cz. Akce se koná u příležitosti 20. výročí natáčení filmu.

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady