VYDÍRÁNÍ A ŠIKANA na place! Co jste nevěděli o filmu Taková zvláštní rodinka?

VYDÍRÁNÍ A ŠIKANA na place! Co jste nevěděli o filmu Taková zvláštní rodinka?
Zdroj: TV Nova

V průběhu natáčení rodinné komedie Taková zvláštní rodinka řešili tvůrci různé problémy. Jedním z nich byl například ukradený jeřáb. Zloděj dokonce požadoval výkupné. A potom se objevila šikana...

Manželé Royal Tenenbaum (Gene Hackman) a Etheline (Anjelica Huston) mají dva vlastní syny a adpotovanou dceru. Na všechny děti mohou být náležitě pyšní, při troše nadsázky se dá říct, že jsou až geniální. Royal ale jednoho dne náhle svoji rodinu opouští. Později se ukáže, že odchod otce má na děti větší dopad, než si vůbec mohl kdo myslet.


Uplyne dvacet let. Etheline se chce znovu vdát za dlouholetého přítele, dcera Margot (Gwyneth Paltrow) se rozchází se svým manželem a stejně jako její bratr, který ovdověl, se vrací do rodného domu. V tu chvíli se objeví Royal a touží se vrátit. Promrhal všechny peníze a nemá nic. Rodina ho odmítá, ale když se dozvědí, že je otec těžce nemocný, slitují se a přijmou ho pod svoji střechu. Vrací se dokonce i druhý syn Ritchie (Luke Wilson). Rodina je tedy opět spolu, v plné sestavě, jako dříve. Na povrch ale vyplouvají věci, o kterých nikdo neměl odvahu mluvit. Navíc, každý si v sobě nese traumata z dětství a minulých vztahů.

FOTO:  TV Nova


Komedie zasvěcená rodinným vztahům a problémům byla kritiky New York Times označena jako nejlepší film roku. A to především díky hvězdnému obsazení. Gene Hackman (Royal) získal za svoji hlavní roli cenu Zlatý Glóbus v kategorii nejlepší herec v hudebním filmu nebo komedii.

 

Top 8 zajímavostí, co jste o filmu možná nevěděli:


1. Scéna, kdy Richie (Luke Wilson) rozbije rukou skleněnou destičku, nebyla ve scénáři, Wilson ve scéně zaimprovizoval. Režisér Wes Anderson se bál, že si opravdu ublíží.

FOTO:  TV Nova


2. Jestřáb, jež ve filmu účinkoval jako Mordecai, byl během natáčení ukraden a únosce požadoval výkupné. Produkce nemohla odložit natáčení, a proto byl jestřáb nahrazen.


3. Nápad se ztrátou prstu Margot byl původně zamýšlen do předchozího Andersonova filmu Rushmore.

FOTO:  TV Nova


4. Danny Glover, Luke Wilson a Owen Wilson kvůli tomuto filmu odmítli nabídky na role v Dannyho parťácích.


5. Značka cigaret, které Margot (Gwyneth Paltrow) kouří, se prodávala jen v Irsku a její prodej skončil v 70tých letech.


6. Gene Hackman se v rozhovorech zmínil o tom, že váhal přijmout tuto roli. Cítil, že ne vždy byl ke svojí vlastní rodině citlivý. Zeptal se jich, jestli by jim nevadilo, kdyby roli přijmul a všichni se shodli na tom, že roli přijmout má.


7. Ještě předtím, než roli přijal, mu musel Wes Anderson slíbit, že natáčení bude relaxačním zážitkem. Věděl totiž, že jeho kariéra se chýlí ke konci. O pohodě se však mluvit nedalo, zkušený harcovník Hackman podle svědků ze štábu Andersona na place slovně šikanoval i jinak týral a dělal mu naschvály.

FOTO:  TV Nova

 

Galerie


8.  V celém filmu každý nosí stejné oblečení. Všechno oblečení je také ze sedmdesátých let. Například Richie nosí tenisovou košili Fila a čelenku proslavenou Björn Borgem kolem roku 1976. Wes Anderson to udělal záměrně, aby se zdálo, že Tenenbaumsovi jsou uvězněni v době jejich rozkvětu, zatímco čas se pohybuje.

FOTO:  TV Nova


Komedii Taková zvláštní rodinka sledujte 3. srpna 2018 od 21:45 a 5. srpna 2018 od 2:50 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ZE ZÁKULISÍ: Výčet zranění z natáčení seriálu Arrow je neskutečně dlouhý!

Herečka neuměla řídit a přesto byla ve filmu ZA VOLANTEM! Co jste o snímku Život je život nevěděli

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady