ŠLO O ŽIVOT: Legendární Freddy z Noční můry v Elm Street ošklivě poranil hereckého kolegu

ŠLO O ŽIVOT: Legendární Freddy z Noční můry v Elm Street ošklivě poranil hereckého kolegu
Zdroj: TV Nova

Jedna z nejznámějších hororových sérií se po více než šestadvaceti letech dočkala dalšího snímku. Co jste o nejnovějším zpracování Noční můry v Elm Street dost možná netušili?

Film Noční můra v Elm Street začíná ve chvíli, kdy mladý student Dean (Kellan Lutz) spáchá sebevraždu přímo před svou přítelkyní Kris (Katie Cassidy). Okolnosti jeho smrti jsou podivné a jeho přátelé nevěří, že se nadějný mladík dobrovolně zabil. Těsně před svou smrtí se Dean svěřil své přítelkyni se strašlivými nočními můrami, ve kterých byl pronásledován děsivě vyhlížejícím mužem, jenž ho ohrožoval čtyřmi dlouhými noži připevěnými na pravé paži.

FOTO:  TV Nova

Zanedlouho se Deanovi přátelé s ošklivě popáleným mužem setkávají ve svých snech také. Stále věří, že se jedná jen o pouhou náhodu, možná vytěsněnou vzpomínku z dětství, která se k nim nyní vrací prostřednictvím nočních můr. Když je však ve spánku zavražděna i Kris, jsou si přátelé jisti, že jsou dalšími na seznamu zjizveného zabijáka. Podaří se jim strašlivému osudu uniknout?

FOTO:  TV Nova

Nové zpracování kultovního filmu Noční můra v Elm Street skrývá několik tajemství. Co jste o známém hororu nevěděli?

- Freddyho svetr upletla pro film Judy Graham, stejná švadlena, které svetr upletla i pro původního Freddyho z filmu z roku 1984.

- Pro autentičnost svého vzhledu se Kellan Lutz rozhodl před natáčením několik dní nespat.

FOTO:  TV Nova

- Kyle Gallner (Quentin) utrpěl během natáčení ošklivou řeznou ránu. Ve scéně, kdy ho Freddy pořeže na hrudníku, se jedna z čepelí neohla a herce skutečně pořezala.

- Heather Langenkamp, představitelka Nancy z původního filmu, obdržela od producentů nabídku na malou roli i v tomto snímku. Konkrétně se měla objevit v úvodní scéně v roli servírky. Nabídku však odmítla.

FOTO:  TV Nova

- Pro film bylo napsáno celkem 15 verzí scénáře. Výsledný scénář je spojen ze čtyř nejlepších verzí.

- Předseda školního představenstva Lenore Gonzales Bragaw nechtěl točit násilné scény ve školách. Povolil natáčení až tehdy, když mu štáb slíbil, že vynechá vraždy ve školním bazénu.

Horor Noční můra v Elm Street sledujte v úterý 24. července 2018 ve 23:40 na Nova Cinema.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

PROKLETÉ NATÁČENÍ. Vznik snímku Vymítač ďábla předcházely strašlivé příhody: Zemřelo 9 lidí!

TEMNO A PLÁČ: Skutečně existovala! Znáte příběh prokleté panenky Annabelle?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady