Make-up a náplasti na bradavkách: Natáčení filmu Žbluňk! provázely zvláštní rituály

Make-up a náplasti na bradavkách: Natáčení filmu Žbluňk! provázely zvláštní rituály
Zdroj: oficiální zdroj

Daryl Hannah, která ve filmu Žbluňk! ztvárnila krásnou mořskou pannu Madison, měla při natáčení jeden problém za druhým. Nejprve odmítla jíst masitá jídla, poté si na prsa musela lepit náplasti... Au!

Malého chlapce Allena Bauera (Tom Hanks) zachrání před utopením mořská panna jménem Madison (Daryl Hannah). O několik let později se Allen vrací na místo, kde ho Madison zachránila. Opět se mu "podaří" spadnout do moře a znovu ho zachrání mořská panna. Allen si není jistý, jestli se jedná o skutečnost, nebo jenom sní. Mořská panna se poté rozhodne, že Allena pomocí mapy a jedné potopené lodi vyhledá. Cesta ji zavede až do New Yorku, kde Allena objeví. Oba se do sebe zamilují, avšak mořská panna má stále své tajemství…

FOTO:  oficiální zdroj

Co jste o filmu pravděpodobně nevěděli?

1. Když Madison (Daryl Hannah) sleduje televizi v obchodním domě, tak malým chlapcem v reklamě na zubní pastu je Emmanuel Lewis (americký herec, známý ze sitcomu Webster).

2. Při natáčení vodních scén měl Tom Hanks velké potíže s dýcháním. Jistou roli v tom mohl hrát fakt, že byl kuřák. 

3. Daryl Hannah byla během natáčení vegetariánkou, a tak ve scéně v restauraci odmítla jíst skutečné humry. Štáb ale našel zajímavé řešení. Vydlabal vnitřek uvařeného humra a naplnil ho hustým krémem z tofu.

4. Původně měl hrát roli Allena Bauera John Travolta nebo Michael Keaton. Ti ale nabídku odmítli, a tak tvůrci oslovili Toma Hankse, který roli přijal.

FOTO:  oficiální zdroj

5. Film byl nominován na Oscara v kategorii nejlepší scénář. Byl také nominovaný na Zlatý glóbus v kategorii nejlepší film – komedie/muzikál.

6. Ploutev, kterou měla Daryl Hannah, je nyní vystavená za barem v Planet Hollywood v Downtown Disney.

7. Daryl Hannah se během natáčený hrozně styděla a nechtěla, aby ji ostatní viděli nahou. Kvůli tomu prý podle režiséra bradavky přelepovala náplastmi a schovávala je i za make up.

8. Se svou ploutví plavala Daryl Hannah tak rychle, že s ní její bezpečnostní tým nedokázal udržet krok.

Galerie

9. Díky filmu se stalo jméno Madison nesmírně populární a bylo jedním z nejčastějších jmen, které rodiče dávaly novorozeným dívkám na začátku 21. století.

10. Technikům trvalo 3 hodinny denně, aby na herečku "nainstalovali" její ocas. Nemohla v něm chodit na záchod, a tak se bála více jíst a pít. 

Romantickou komedii Žbluňk! sledujte ve středu 25. července od 16:15 a  ve čtvrtek 26. července od 12:15 na Nova Cinema.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Hvězdu Hanny Montany a Mladí a hladoví dávno znáte! Jako malá si zahrála v Přátelích. VIDEO

BEN Z KOBRY 11: Hudební kariéra mu nevyšla, a tak se vrátil k herectví. Dnes je hvězdou oblíbené show!

Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady