Film Vítr v kapse: Herci měli během postelové scény zvláštní úbory

Film Vítr v kapse: Herci měli během postelové scény zvláštní úbory
Zdroj: Oficiální zdroj

Natáčení filmu Vítr v kapse doprovázelo několik zajímavostí. Některé jsou veselé, jiné naopak smutné. Co jste o tomto snímku pravděpodobně nevěděli?

Oblíbený film Vítr v kapse je inspirován vlastními zážitky režiséra Jaroslava Soukupa a vypráví o dvou nerozlučných kamarádech, kteří po absolvování průmyslovky nastupují do velkého strojírenského závodu. Tam také prožívají první pomaturitní rok života. Ondřej s Cyrilem se ale musí potýkat také se svými soukromými problémy. Přes to všechno mají do budoucna velké plány, které ale nečekaně přetrhne tragická událost...

 

Jaké jsou největší zajímavosti tohoto filmu?

1. Při postelové scéně měl na sobě Lukáš Vaculík oblečené džíny a Ivana Andrlová pyžamo svého manžela.

FOTO:  Oficiální zdroj

2. Režisér Jaroslav Soukup studoval se scenáristou Miroslavem Vaicem průmyslovou školu v Plzni, kde také na jaře roku 1982 natáčení probíhalo.

3. Sagvan Tofi (Cyril) se během natáčení, kdy mu bylo teprve 17 let, poprvé zamiloval do mladé dívky z Plzně, se kterou prý zažil první milování. Často za ní jezdil a nějaký čas spolu chodili.

4. Slavnostní premiéra filmu se uskutečnila 1. května 1983. Pouhý měsíc poté zemřela Karolína Slunéčková, která si ve filmu zahrála matku Lukáše Vaculíka (Ondřej Bystrický).

5. Jaroslav Soukup čerpal při psaní scénáře i z vlastních zkušeností. Jednou z nich byla také smrt jeho kamaráda, který se nešťastně zabil na motorce.

FOTO:  Oficiální zdroj

Oblíbený film Vítr v kapse můžete sledovat a Nova Plus.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nečekané úmrtí, výslech na policii a bláznivé fanynky. Fakta, která se o filmu Láska z pasáže moc neví

Zajímavosti z filmu LÉTO S KOVBOJEM: Z osmiletého klučiny dnes vyrostl svůdník. Poznali jste ho?

Sdílet

Nejnovější videa

Nestihli jste v TV

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady