KURIÓZNÍ PŘÍPAD: Vrah mladých žen měl delikátní zálibu. Do svých obětí kousal!

KURIÓZNÍ PŘÍPAD: Vrah mladých žen měl delikátní zálibu. Do svých obětí kousal!
Zdroj: oficiální zdroj

Náhlá smrt blízkého přítele zasáhne Sherlocka v tu nejnevhodnější chvíli. Někdo totiž vyrábí antrax s úmyslem jej rozšířit mezi politiky i civilisty. Životy mnoha a mnoha nevinných lidí jsou v sázce...

V devatenácté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté je otevřen starý případ vražd mladých žen, které byly před smrtí pokousány. Za tyto činy byl odsouzen jistý Aaron Colville. Ten byl ve vězení pobodán a zemřel na pohotovosti, kde měla shodou okolností službu Watsonová.

To bylo před 10 lety. Nyní byly zavražděny další dvě mladé ženy, na jejich těle se našel shodný otisk zubů. Je možné, že byl Colville tenkrát odsouzen neprávem a vrah je dosud na svobodě? Pátrání se ocitá ve slepé uličce, ale pak Sherlocka napadne hledat toho, kdo by měl prospěch z faktu, že by vrahem mohl být někdo jiný než Colville. Dokáže se Sherlock podívat kousajícímu vrahovi na zoubek?

Galerie


Ve dvacáté epizodě druhé série seriálu Sherlock Holmes: Jak prosté ve vazbě umírá zadržený kapsář, který spolkl obsah ukradeného sáčku, o němž se domníval, že to byla droga. Jednalo se však o antrax. Sherlock s Watsonovou pátrají, komu ho kapsář ukradl. Stopy je zavedou do tajné laboratoře na výrobu antraxu, kde nalézají dalšího mrtvého muže. Jedním z podezřelých je člen organizace Svrchovaná armáda Eugene McIntosh.

Ten není k nalezení, kapitán Gregson s Watsonovou jdou tedy navštívit jeho bratra, který provozuje velkou farmu s hovězím dobytkem, jenže tvrdí, že Eugenea už měsíc neviděl. Policie je v pohotovosti, obává se, že Eugene chce antraxem zaútočit na vládní úřady. A kde je Sherlock, ptáte se? Ten se pokouší během vyšetřování vyrovnat s nečekanou ztrátou blízkého přítele…


Mistr dedukce se vydává po stopách zločinců v seriálu „Sherlock Holmes: Jak prosté“ vždy ve čtvrtek od osmi večer na Nova Cinema, a to hned ve dvou dílech za sebou. Momentálně běží první série. Pokud vám aktuální díly utekly, nezoufejte. Po odvysílání je celé najdete na videoportálu NOVA PLUS!NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nesmrtelný detektiv Sherlock Holmes: Podívejte se na nejlepší novodobé adaptace slavného románu

Charakteristická čepice zmizela, včely zůstaly. Jak se liší nová adaptace Sherlocka Holmese od knižní předlohy?

Sdílet

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady