• TV Nova
  • VELKÉ TAJEMSTVÍ pokračování Deníku princezny: Česká republika v něm měla hrát velkou roli!

VELKÉ TAJEMSTVÍ pokračování Deníku princezny: Česká republika v něm měla hrát velkou roli!

VELKÉ TAJEMSTVÍ pokračování Deníku princezny: Česká republika v něm měla hrát velkou roli!

Film Deník princezny 2 mapuje život Mii Thermopolisové, která se ze dne na den dozvěděla, že pochází z královské rodiny. Ve filmu se málem obtiskla česká stopa, která mohla celým snímkem pěkně zamíchat.

Princezna Mia se stala okouzlující mladou ženou a je připravena vyrazit do Genovie, aby přijala svou roli ve zdejší královské rodině. Věci se však zkomplikují ve chvíli, kdy se po Mie, jakožto budoucí královně, požaduje, aby se vdala. Mia čelí nekonečné přehlídce nápadníků, ze kterých by si měla vybrat svého budoucího chotě.
 

Co jste o filmu pravděpodobně nevěděli?

- Film se měl původně natáčet v Praze, nakonec se filmaři rozhodli pro Los Angeles.

- Na začátku filmu Mia vysvětluje, že Michael (Robert Schwartzman), její láska z minulého dílu, odjel na turné se svou skupinou. Pravdou je, že herec odmítl v pokračování Deníku princezny hrát, a to kvůli turné s hudební skupinou Rooney, které probíhalo ve stejném čase jako natáčení.

FOTO:  Archiv TV Nova

- Královnu Clarisse Renaldiovou (Julia Andrews) dabovaly v českém znění dvě dabérky. Dana Syslová mluvené slovo a Vlasta Peterková zpěv. Také Kateřina Březinová a Alena Průchová se vystřídaly u dabování služebné Brigitte (Shei Curry).

- Režisér Garry Marshall režíroval nejen oba díly Deníku princezny, ale i film Pretty Woman.

- Všechny šperky, které nosila královna (Julie Andrews) a Mia (Anne Hathaway), byly pravé. Právě proto byl na place po celou dobu natáčení pracovník bezpečností agentury. Nejdražší šperk byl náhrdelník, který měla královna na svatbě.

 

- Během scény surfování na matraci říká královna své vnučce, že za jejích mladých let často létala. Jde o odkaz na hereččinu zřejmě nejslavnější roli ve filmu Mary Poppins (1964), za kterou získala Oscara. Létající scénu z Deníku princezny 2 navíc zvládla bez kaskadéra.

- Režisér Garry Marshall do filmu obsadil téměř celou svoji rodinu. Roční vnuk nese prsten při svatební scéně, manželka si zahrála roli Lady Jerome, syn Scott byl členem ochranky a dcery Lily a Charlotte si zahrály princezny.
 

Na film Deník princezny 2 se můžete těšit v pátek 20. 7. 2018 od 20:20 na TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Co mají společného Deník princezny a Pretty Woman? Oba filmy spojuje jedinečná scéna!

DENÍK PRINCEZNY 2: Anne Hathaway si zahrála s několika členy své rodiny! To je podoba!

TV Nova
Sdílet

TOP články

Nejnovější

Nejnovější videa

Články

Nestihli jste v TV

TOP pořady

Nové epizody už teď na Voyo

o 7 dní dříve • bez reklam • kdykoliv

Další pořady